Спецможливості
Новини

АЧС в Україні виходить з-під контролю

30.09.2016
1126
АЧС в Україні виходить з-під контролю  фото, ілюстрація
АЧС в Украине выходит из-под контроля

Під час прес-конференції “Відкритий третій фронт війни з боку Росії проти України — біологічна війна”, яка відбулася в УНІАН Оксана Юрченко, Віце-президент Асоціації “Свинарі України” поставила за необхідне визнати той факт, що поширення Африканської чуми свиней в Україні вийшло за рамки контролю.

Про це повідомляє Аграрний тиждень 

Пані Юрченко навела невтішну статистику. Вона повідомила, що лише за серпень, для прикладу, 10 областей у різних регіонах України спалахували новими випадками виявлення хвороби.

Також вона додала, що якщо раніше звинувачували дикого кабана, то зараз цього робити не можна. Джерело поширення хвороби ― контамінована продукція, що неконтрольовано шириться країною.

Віце-президента АСУ вбачає загрозу для свиногосподарст ще й у тому, що, згідно з чинною Інструкцією щодо боротьби з АЧС, у радіусі трьох кілометрів від спалаху все поголів’я свиней підлягає ліквідації. Проте така вимога несправедлива щодо промислових підприємств, які дотримуються правил біобезпеки і вкладають мільйонні інвестиції, щоб недопустити будь-які патогени у господарство. Тож, вони знаходяться в особливій зоні ризику.

Асоціація свинарів України активно відстоює права виробників, і наразі пророблена значна робота щодо зміни деяких вимог Інструкції.

Оксана Юрченко для такого випадку дає поради.

Перш за все, необхідно розробити систему компартментів. Це рівень біобезпеки, який може бути присвоєний господарству. Це дасть можливість зберегти поголів’я, навіть якщо ферма потрапила у трикілометрову зону. Крім того, досягли розуміння з Держпродспоживслужбою та Мінагрополітики у цьому питанні — якщо підприємство має високий рівень біобезпеки, і може це довести, воно матиме можливість не вирізати поголів’я у трикілометровій зоні. Для цього розробляються зміни до Інструкції щодо боротьби з АЧС в Україні.

Ключові слова: АЧС, свині, тваринництво

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0