Спецможливості
Техніка та обладнання

Аби обприскувач працював без відмов...

05.06.2008
695
Аби обприскувач працював без відмов... фото, ілюстрація
Аби обприскувач працював без відмов...

Недостатній рівень оновлення обприскувачів для хімічного захисту сільськогосподарських культур за обмежених можливостей придбання нової техніки змушує сільгоспвиробників використовувати машини з відпрацьованим строком служби і витрачати на підтримання їх у працездатному стані чимало зусиль і засобів, яких, до того ж, треба набагато більше, ніж витрачалося б на техніку з іще невиробленим ресурсом.
На таку ситуацію одразу ж відгукнувся стихійно народжений в Україні вторинний ринок техніки, що була у користуванні, який існує сьогодні у неорганізованому вигляді та приваблює сільгоспвиробника нижчою вартістю пропонованих послуг. Це значною мірою стосується і обприскувачів та комплектуючих до них закордонного (зазвичай західноєвропейського) виробництва, технічний рівень яких, як відомо, за основними показниками — продуктивністю, економічністю, надійністю, оснащенням приладами, використанням електроніки, умовами праці — значно вищий від рівня вітчизняних моделей такого самого призначення.
Але чи завжди варто використовувати такий “second hand”? Самі західні спеціалісти визнають, що у техніки зі збільшенням “робочого стажу” швидко наростає число відмов. Зробити ж обгрунтований висновок про технічний стан машини лише за зовнішнім виглядом її не можна. Для цього потрібні об’єктивні дані обліку про роботу машини під час її експлуатації — напрацювання до продажу, середнє напрацювання, що залишається до списання, низка інших показників, чого в розпорядженні експерта, як правило, немає. Крім того, існує великий ризик, що покупець придбає такий “second hand”, який за нормами західних країн узагалі підлягає утилізації і часто саме тому з’являється на нашому ринку.
Водночас очевидною є зацікавленість західних фірм — виробників обприскувачів та комплектуючих до них — у реалізації своєї продукції на нашому ринку і забезпеченні у взаємовідносинах споживача із продавцем сільськогосподарської техніки відповідальності за її якість, працездатність, безвідмовність та довговічність — показники, які закладені в діючих технічних умовах та стандартах. Важливо відмітити, що доведення техніки під час передпродажної підготовки до необхідної кондиції є продовженням зборки і має проводитися тільки за технологією фірми-виробника, під її контролем та від її імені. Тому фірми-виробники організовують у нас свої представництва та сервісні пункти, які оснащують необхідним обладнанням для контролю за своєю технологією проведення всіх технічних робіт і несуть через них повну відповідальність за продану техніку. За такої організації відповідальність за справність техніки лягає на представництва фірм, що змушує їх задовольняти справедливі претензії покупців у найкоротші строки, не затримуючи проведення сільськогосподарських робіт. Представництва, своєю чергою, не обтяжуючи споживача техніки, вирішують проблеми своїх взаємин з фірмою-виробником.
Саме за таким принципом тривалий час працює на вітчизняному ринку Українська овочева компанія, яка надає послуги з переобладнання обприскувачів імпортними комплектуючими. Основні переваги переобладнаних обприскувачів полягають у: підвищенні рівномірності обробки на 30–50%; поліпшенні якості розпилення рідини краплинами оптимального розміру, що відповідає екологічним вимогам, знижує знесення та випаровування краплин; підвищенні продуктивності праці на 20—50%; значному збільшенні надійності та довговічності роботи обприскувачів. У результаті ефективність використання пестицидів підвищується на 20–50%, що підтверджується багаторічним досвідом експлуатації переобладнаних компанією обприскувачів в умовах сільськогосподарського виробництва.

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0