Спецможливості
Новини

70% проблем села — це небажання та невміння працювати, — експерт

01.12.2016
1586
70% проблем села — це небажання та невміння працювати, — експерт фото, ілюстрація

Якщо на землі залишаться працювати тільки агрохолдинги, то потрібно буде максимум 4 млн працівників з 15 млн колгоспників, які є зараз в Україні, бо за нинішньої моделі АПК, спрямованої на великі корпорації, вони не потрібні.

Якщо в країні будувати італійську модель АПК – до 70% виробництва аграрної продукції будуть займати дрібні та середні фермери, виробляючи дуже якісну нішеву агропродукцію, створюючи регіональні бренди, маючи потужну переробку. Такі висновки зробив заступник редактора НВ Бізнес Олег Гавриш, розповідає propozitsiya.com.

Аналізуючи ринок, експерт оприлюднив наступні висновки:

1. В Україні можливо створювати успішні фермерські господарства. На 70% проблеми сіл пов'язані з тим, що люди не хочуть і не знають, як працювати. У них перед очима немає прикладів для наслідування, і вони не розуміють, що конкретно робити. Тому - необхідно активно розповідати про приклади успішних фермерів і вчити тому, як їм самим стати фермерами.

2. Селянам потрібна своя земля. Право на землю з можливістю її передачі у заставу під кредити та продажу для громадян України – фізичних осіб має бути введено негайно.

О.Гавриш вважає вдалою реформу, яку підготував колишній голова Держкомзему, а нині заступник міністра АПК Максим Мартинюк. Проте, глава МінАПК Тарас Кутовий поки не готовий до введення повноцінного ринку, а депутати продовжують знущатися над селянами, відмовляючись вводити ринок землі, каже експерт.

3. Спростити роботу в селах і захистити фермерів від спілкування з прокуратурою, перевіряючими всіх мастей і іншими кровопивцями. Останній – найпотужніший демотиватор для того, щоб почати займатися бізнесом.

4. Дешеві кредити. Наступного року глава МінАПК Тарас Кутовий обіцяє вирішити цю проблему за рахунок компенсації відсотків фермерам. На цю та іншу допомогу фермерам в бюджеті 2016 р. виділені 5,5 млрд грн. Залишається під питанням механізм розподілу цієї допомоги. Головне, щоб її можна було отримати просто, швидко і без необхідності віддавати чиновникам відкати, констатує О.Гавриш.

Інтерв'ю
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0