Спецможливості
Новини

50 жителів села Локнисте Менського району вийшли протестувати на трасу Мена-Чернігів

26.04.2019
1698
50 жителів села Локнисте Менського району вийшли протестувати на трасу Мена-Чернігів фото, ілюстрація

50 жителів села Локнисте Менського району вийшли сьогодні на трасу - протестувати проти того, що фермерське суспільство без їх згоди виорало частину паїв. На них люди заготовляють сіно. Співзасновник товариства «Сіверський край» Олег Шитко каже, так трапилося, тому що ці паї знаходилися між тими, які вони орендували. Зате запропонували людям інші ділянки. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «UA: ЧЕРНІГІВ».

Сьогодні в 1-й день 50 жителів села Локнисте вийшли на трасу Мена-Чернігів. Кажуть, протестувати проти того, що в ніч з п'ятниці на суботу місцеве фермерське суспільство без їх згоди переорали їхні паї.

До людей на трасу приїжджають представники товариства «Сіверський край» і Менської райдержадміністрації. Всі разом вони їдуть на зорано поле.

Анна Сіренко, мешканка села Локнисте: «Це середина моєї пайки. Тут мій сінокіс. За цей рахунок ми живемо, ми ніде не працюємо. Ви стоїте на моїй пайці.»

Карина Шитикова, експерт із земельних відносин ТОВ «Сіверський край»: «Вони проти того, щоб ми заходили сюди і орали землю. Вся ця площа - 450 гектарів. З одного боку, працює фермер, і з іншого. Між ними є 280 гектарів, які не були в оренді. Ми орендували 130 гектарів. На підставі цих документів ми і працюємо тут. Документи у нас знаходяться в офісі.»

На поле починається штовханина між власниками паїв і представниками фермерського суспільства. Документів при собі представники «Сіверського краю» не мали. Карина Шитикова сказала, що покаже їх в середу у відділенні поліції. Перший заступник голови Менської райдержадміістрації Сергій Кам'яний називає дії фермерів рейдерським захопленням.

Сергій Кам'яний, перший заступник голови Менської райдержадміністрації: «Понад 50 гектарів вони відбили, якби ми почекали ще, то вони б забрали і 200, і 300 гектарів. Косовиця тут - казка. У орендарів немає документів на 50 га. Навіть якщо вони і є, то є латками, тобто це рейдерське захоплення. Що стосується людських паїв, державної власності.»

Після цього в сільраді мешканці показують акти на землю. Кажуть, разом з полем фермери переорали і дороги.

Сергій Кам'яний, перший заступник голови Менської райдержадміністрації: «Дороги не можна переорювати, тому що це державна власність. Якщо тут залишається хоч одна точка, ви цю дорогу повинні залишити.»

Один із співзасновників товариства «Сіверський край» Олег Шитіков розповідає, чому зорали паї, які жителі Локнистого не здавали в оренду товариству.

Олег Шитіков, співзасновник ТОВ «Сіверський край»: «Вони принесли нам договору. Ми почали працювати на землі. Закон України нам дозволяє в більшості паїв виїжджати на поле і орати одним масивом. Тому що ніхто не може обробляти по 0.70 га, по 0.50 га. Тим людям, які там виступають, ми пропонували виділити землю з того боку, де їм зручно.»

Жителі Локнистого, які протестували, кажуть, інших ділянок не хочуть.

Ніна Берник, мешканка села Локнисте: «Будуть давати, де вони самі захочуть. А що будуть давати, випас. Щоб з луки нашого зійшли, щоб не чіпали нашої території, щоб звільнили.»

Анна Сіренко, мешканка села Локнисте: «Щоб прибиралися з нашого луки, щоб не чіпали наші паї.»

За словами першого заступника голови Менської райдержадміністрації Сергія Кам'яного, проти орендарів поліція відкрила кримінальне провадження. У середу вони повинні надати документи на землю. У п'ятницю - приїхати в с. Локнисте на переговори з жителями села. Спікер нацполіціі в області Юлія Ковтун сказала, коментарі з приводу цієї ситуації надасть завтра.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0