Спецможливості
Новини

5 причин падіння експорту яблук з Китаю

15.02.2018
2077
5 причин падіння експорту яблук з Китаю фото, ілюстрація
5 причин падіння експорту яблук з Китаю

У 2016 році Китай був основним експортером яблук у світі. У 2017 році кількість експортованих з Китаю яблук скоротилася, пише propozitsiya.com з посиланням на FreshPlaza.
Шеньсі була найбільшою провінцією, що виробляє яблука в Китаї. Однак з початку 2016 року виробництво яблуні в  Шеньсі вперше продемонструвало негативне зростання. Ринок зіткнувся з надлишком яблук. Існують різні фактори, які призвели до цієї ситуації, такі як низький дохід виробників і необхідність зміни старих дерев на нові.
За останні кілька років на ринку яблук спостерігалися різкі коливання цін і безліч труднощів. Тільки рік тому ціни на яблука стали стабільними і розумними. Втім, оскільки всі країни-імпортери були менш розвинені, ніж Китай, прибуток від експорту був невисоким. Але все ж, чому експорт ускладнюється?
Ось п'ять причин:
1. Китайська валютна переоцінка. Юань стає дорожчим, що робить експорт менш прибутковим;
2. Ціна картонних коробок збільшилася на 50%;
3. З року в рік витрати на оплату праці збільшуються;
4. Індія, найбільший імпортер, припинила імпорт китайських яблук в травні минулого року;
5. Викликає занепокоєння і те, через вимоги про додаткові фітосанітарні сертифікати експорт китайських яблук може бути припинений у будь-який час.
Фактично, частка експортованих яблук не така велика в порівнянні з внутрішнім ринком, але через вплив цього ризику на психологію людини всі впадають в паніку, а це саме по собі є дестабілізуючою силою для ринку.

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0