Спецможливості
Новини

3 проекти переможців AgroChallenge знайшли своїх інвесторів

21.10.2016
1331
3 проекти переможців AgroChallenge знайшли своїх інвесторів фото, ілюстрація

У рамках V Фестивалю інноваційних проектів “Sikorsky Challenge 2016” пройшов Всеукраїнський конкурс інноваційних агропроектів AgroChallenge. Із 69 заявлених проектів у фінал вийшло тільки 6, повідомляє agroportal.ua.

Голова міжнародного експертного журі Вік Корсун підкреслив, що під час визначення переможців експерти орієнтувалися на чотири критерії: ідею проекту, її технологічність, рішення проблем і бізнес-модель.

Нагороду і грошовий приз від журі отримав проект "Розумна теплиця" в номінації "Найкраще технологічне рішення" Володимира Козеровкова з Києва. "Розумна теплиця" — комплексна система управління, що складається з кліматичного контролера, розчинного вузла і системи оповіщення про надзвичайні ситуації. Вона дозволяє керувати всіма процесами в теплиці, проводити віддалений моніторинг, збирати аналітику, а в результаті — спрогнозувати збільшення врожаю, добитися максимальної ефективності бізнесу. Система управляється з будь-якого мобільного пристрою, а один технолог може обслуговувати одночасно кілька теплиць.

Інвесторів також зацікавили розробки Дмитра Кривого (проект Plantator Plus) і Романа Ланового (проект Craft Scanner). Вони підписали меморандуми про співпрацю з компанією "Кернел" і отримали призи та дипломи ПАТ "Креді Агріколь Банк".

Дмитро Кривий розробив проект автономного, керованого на відстані пристрою (модуля), який дозволяє вимірювати параметри обробки, рівень і масу зерна в бункері, мінеральних добрив та інших речовин.

Роман Лановий запропонував комплект датчиків для контролю глибини обробітку грунту. Це дистанційно керований пристрій, за допомогою якого можна в режимі реального часу не тільки відстежувати глибину обробки грунту, але і автоматично підлаштовувати пристрій, встановлений на будь-якій техніці: культиваторі, сівалці, плузі або бороні.

Фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge проводився вп'яте. Цьоріч ідеї для аграрної галузі були представлені на спеціальному заході. Конкурсанти повинні були запропонувати сучасні технологічні рішення, які дозволять сільгосптоваровиробникам отримати прості, але ефективні інструменти для вирішення їх завдань.

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських

1
0