Спецможливості
Новини

2017 рік стане одним з трьох найспекотніших в історії

07.11.2017
1110
2017 рік стане одним з трьох найспекотніших в історії фото, ілюстрація
2017 рік стане одним з трьох найспекотніших за всю історію метеоспостережень

2017 рік стане одним з трьох найспекотніших за всю історію метеоспостережень. Такі висновки оприлюднили аналітики Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), пише propozitsiya.com за матеріалами interfax.com.ua.

Результати досліджень були представлені в Бонні, де проходить міжнародний саміт щодо захисту планети від кліматичних змін.

Температура повітря за перші дев'ять місяців 2017 року не перевищила показники 2016 року, який ставив рекорди через період Ель-Ніньо, але була вищою, ніж за всі роки, що передували 2015-му. Феномен Ель-Ніньо пов'язаний зі зміною кліматичних показників у Тихоокеанському регіоні, який характеризується підвищенням температури поверхневого шару води в Тихому океані і призводить до стихійних лих. Ефект спостерігається кожні 3-7 років.

Генсек ВМО Петтері Таалас заявив, що останні три роки є трьома найжаркішими і загальний тренд зберігається.

"Ми спостерігали виняткові погодні явища: в Азії температура досягала 50 градусів Цельсія, рекордні за своєю потужністю урагани йшли один за іншим в Карибському морі і Атлантичному океані, досягаючи навіть берегів Ірландії, мільйони людей постраждали від злив і повеней, у той час як в Східній Африці спостерігається посуха", - нагадав він.

Також П. Таалас заявив, що вчені продовжувати аналізувати ці явища, але вже зараз можна говорити, що значна їх частина являє собою наслідки зміни клімату, причиною яких є викликаний діяльністю людини парниковий ефект: ліси продовжують вирубувати, а вуглеводневе паливо використовується так само інтенсивно.

У минулому десятилітті процес потепління загальмувався, але тепер знову набирає силу, констатував глава ВМО.

Однією з основних тем саміту стане Паризька кліматична угода 2015 року, учасники якої зобов'язалися скоротити викиди з метою обмеження глобального підвищення температури. Нинішні рівні викидів, за оцінками, приведуть до підвищення температури на 3 градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою. Це призведе до підвищення рівня світового океану, почастішання випадків посухи і рекордної спеки по всьому світу, ураганів і повеней.

Як зазначають учені, найсильніше наслідки глобального потепління клімату в плані людських жертв позначаться на країнах, що розвиваються. Зокрема, найбільші проблеми прогнозуються для Південної Азії.

У червні 2017 року президент США оголосив, що його країна виходить з Паризької угоди.

Ключові слова: изменение климата

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0