Спецможливості
Новини

19 грудня аграрії визначаться із проведенням Всеукраїнського податкового страйку

15.12.2017
3951
19 грудня аграрії визначаться із проведенням Всеукраїнського податкового страйку фото, ілюстрація

19 грудня 2017 року відбудеться зустріч представників найбільших аграрних асоціацій, керівників сільгосппідприємств, представників центральних органів державної влади, на якій буде прийматись рішення про проведення Загальнонаціонального аграрного податкового страйку 21 грудня 2017 року у м. Києві.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Всеукраїнської аграрної ради.

Підставою для страйку є припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, а також припинення бюджетного фінансування програми «квазіакумуляції ПДВ».

«Заради збагачення великих олігархічних компаній, що володіють більшістю олійноекстракційних заводів країни, в українських аграріїв забирають 10-16 млрд грн на рік. Саме до цього призведе зниження закупівельних цін на олійні культури, яке неминуче станеться, оскільки аграрії втратять право на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої, ріпаку та будуть змушені включати сплачений ними податковий кредит у витрати. Позаяк при експорті продуктів переробки вказаних культур бюджетне відшкодування ПДВ зберігається», - йдеться в заяві ВАР.

Також представники аграрних асоціацій заявляють, що 4 млрд. грн. бюджетних коштів влада  «перекинула» з єдиної програми державної підтримки аграріїв, що працювала без втручання чиновників, на інші бюджетні програми, які на даний момент навіть не розроблено.

У ВАР наголошують, що ініціатори скасування відшкодування ПДВ для експорту олійних виправдовують це рішення тим, що це буцімто забезпечить розвиток вітчизняної переробки.

«Проте вже сьогодні в Україні сумарні потужності з переробки соняшника становлять близько 20 млн. тон на рік, при цьому його виробляється близько 13,5 млн тон в рік, і подальше збільшення посівних площ неможливе через необхідність дотримання вимог сівозміни. Вже зараз багато олійноекстракційних заводів працюють лише 3-4 місяці на рік. Таким чином, будівництво нових потужностей позбавлене сенсу», — переконані представники аграрних асоціацій.

Крім того, звільнення від оподаткування ПДВ при експорті олійних культур є також грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Зокрема, за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі, сторони можуть тимчасово встановлювати обмеження експорту лише з метою попередження чи послаблення критичного дефіциту товарів, що мають вагоме значення для цієї сторони, що явно не відповідає нинішній ситуації в Україні. Також, стаття 31 Угоди про Асоціацію говорить, що сторони не повинні запроваджувати або зберігати в силі будь-які мита, податки або будь-які інші заходи еквівалентної дії, що накладаються на вивезення товарів або запроваджуються у зв’язку з вивезенням товарів на іншу територію.

Як повідомлялось раніше, Мінагропрод проводить консультації із членами комітету ВРУ з питань податкової та митної політики щодо пом’якшення впливу скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних на бізнес. Зокрема, розглядається варіант його відтермінування до 1.09.2018.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0