Спецможливості
Новини

11-а Всесвітня малинова конференція пройшла в Болгарії

19.05.2018
1204
11-а Всесвітня малинова конференція пройшла в Болгарії фото, ілюстрація

 У болгарському місті Велико Тарново 6-9 травня 2018 року пройшла 11-а Всесвітня малинова конференція, участь у якій взяли представники 24 країн, пише propozitsiya.com, з посиланням на Асоціацію «Ягідництво України» Такі конференції раз на два роки організовує Міжнародна малинова організація (IRO) задля обміну інформацією про особливості вирощування, переробки та збуту малини у різних країнах.

До IRO сьогодні входять країни, які забезпечують близько 90% світового виробництва малини. Під час Всесвітньої малинової конференції у Болгарії Україна вперше була презентована як виробник малини світового рівня та прийнята до складу Міжнародної малинової організації. Таким чином, Україна стала 14-ю країною в організації.

Президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина КУХТІНА, представляючи міжнародній спільноті факти про українське виробництво малини, зазначила, що це найбільш експортована ягода за статистикою 2017 року:

- 2017 рік відзначився справжнім «бумом» експорту як свіжої, так і замороженої малини з України, який став можливим завдяки девальвації української гривні та, відповідно, здешевшанню нашої ягоди у валютному еквіваленті, а також скасуванню ввізного мита до європейських країн. Відтак, малина стала для України ягодою №1 з обсягів експорту, №2 за площею насаджень (після суниці садової) та №3 за величиною урожаю (після суниці та смородини). Загалом Україна виробляє 63-65 тисяч тонн малини на рік. За офіційною статистикою, ця цифра не перевищує 35 тисяч тон, однак брати до уваги ці цифри немає сенсу, оскільки 90% малини в Україні зараз виробляють невеликі домашні господарства, урожаї яких в офіційній статистиці не фіксуються. При цьому внутрішнє споживання на свіжому ринку тримається на рівні 35 тисяч тон. Тож закономірно, що українські виробники продовжуватимуть розвивати міжнародну торгівлю.  

Президент IRO Антоніо ДОМІНГЕС з Чилі зазначив, що головні проблеми у малинових виробників є спільними по всьому світу. Це, передусім, дефіцит робочої сили, стрімкі зміни клімату, зростання собівартості виробництва та велика кількість шкідників.
Площі під насадженнями малини зростають у різних куточках планети, особливо у Північній та Південній Америці, Південній Африці, на Тибетському плато у Китаї, у колишніх югославських республіках та на пострадянському просторі. У Європі швидке зростання площ спровокувалося високими закупівельними цінами на малину у 2015 році. Однак уже у 2016 ринок був насичений, а ціни почали стрімко падати. Тож виробникам потрібно думати про оптимізацію своїх плантації, зниження вартості виробництва ягоди та різні способи реалізації.

У програмі другого дня конференції було відвідування переробного підприємства із заморозки ягід та двох малинових ферм, одна з яких працює за конвенційною технологією, інша — за органічною.  

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0