Спецможливості
Технології

Зрошувальне землеробство з UVC

05.06.2008
1333
Зрошувальне землеробство з UVC фото, ілюстрація
Метеорологічні умови в період вегетації сільськогосподарських культур на значній частині України характеризуються посушливим літом з недостатньою кількістю опадів, високою температурою повітря та значним випарову-ванням, що зумовлює у грунті гострий дефіцит вологи, потрібної для росту та розвитку рослин.

Як показує практика, за таких умов, залежно від рівня природної вологозабезпеченості та виду сільськогосподарської культури, втрати урожаю можуть становити до 50% і більше. Для запобігання цьому широкого впровадження в сільськогосподарське виробництво набуло зрошування як один із видів водної меліорації в зонах недостатнього та нестійкого природного зволоження. Одним із найпоширеніших способів зрошування є дощування, що найбільше відповідає природному погодному явищу, за якого вода подається на поверхню поля у вигляді дощу, переходячи із стану водяного потоку у стан повітряної та грунтової вологості без утворення на поверхні калюж та стоків. Ведення зрошувального землеробства способом дощування вимагає врахування особливостей водоспоживання сільськогосподарських культур та динаміки розподілу вологи у грунті. Для прийняття обгрунтованого оптимального рішення для конкретних природно-господарських умов спеціалісти Української Овочевої Компанії використовують спеціальну комп’ютерну програму, яка дає змогу обирати для поля будь-якої форми та розмірів відповідні зрошувальні технічні засоби із широкої типорозмірної низки базових моделей шлангових поливних машин (табл.).


У шлангових поливних машинах  раціонально використовується вода, зменшено трудо- та енерговитрати, запрограмовано поливні цикли оптимальним чином з урахуванням виду рослин і характеристик грунту. Такі машини, особливо з турбінними дощувальними апаратами та штангами із низьким тиском, забезпечують рівномірний розподіл води, а, завдяки тонкодисперсному її розпиленню, виключають ущільнення грунту й пошкодження культур. Тому вони придатні для вирощування не тільки польових культур, але й всіх овочевих культур, а також  ефективно використовуються у виноградниках і садах, гарантовано забезпечуючи при цьому високу рентабельність виробництва. На всіх моделях використано гідравлічні системи, що створюють комфортні умови роботи оператора під час виконання ним різноманітних функцій. Механізми намотування шланга поливних машин забезпечують рівномірний розподіл води, зменшення втрат тиску, оптимальні швидкісні режими роботи дощувальних апаратів і штанг, точність кількості опадів. Дощувальні апарати, які використовують на шлангових поливних машинах, мають дальність польоту струменя від 30 м до 75 м та забезпечують якісне розпилення води. Зміна багатьох типів сопел дає змогу оператору обрати найоптимальніше розпилення води для конкретного поля і рослин.


Поливна штанга як альтернатива дощувальним апаратам, характеризується поліпшеною рівномірністю розподілу води згідно з вимогами культур. Це обладнання на шлангових поливних машинах використовується на посівах ніжних рослин (особливо у перші фази розвитку), таких як овочі і, завдяки використанню розпилювачів, які працюють за дуже низького тиску, досягається зменшення енерговитрат до 50% порівняно з дощувальними апаратами. Штанги зі сталі з гальванізованим покриттям або з алюмінію забезпечують ширину захвату до 50 м (і більше). За використання таких поливних штанг забезпечується високодисперсний розпил води при низьких витратах енергії на утворення дощу та рівномірний розподіл опадів за шириною захвату незалежно від погодних умов. При цьому легко регулюється і точно дозується поливна норма води відповідно до періоду росту і фази розвитку рослин та меліоративного стану грунту. Забезпечується можливість зрошування сільськогосподарських культур з одночасним внесенням добрив при підживленні та отрутохімікатів при їх обробці проти шкідників та хвороб. При зволоженні грунту за допомогою поливних штанг вода встигає поглинатися без утворення калюж і стоків, що сприяє збереженню  структури та родючості грунту, покращує мікроклімат приземного шару повітря. Ці умови сприяють  появі дружних і повних сходів, швидкому укоріненню на початкових фазах розвитку рослин і гарантують одержання високих стабільних урожаїв.
Досвід експлуатації шлангових поливних машин, які увібрали в себе найкращі характеристики зрошування дощуванням, свідчить, що такі машини вирізняються високою надійністю, забезпечують економічне та енергозберігаюче поливання і навіть за мінімального сервісу можуть працювати більше 15 років.

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее

1
0