Спецможливості
Новини

Зерновиків Австралії найдзвичайно турбує резистентність до фунгіцидів

22.08.2017
1545
Зерновиків Австралії найдзвичайно турбує резистентність до фунгіцидів фото, ілюстрація

Виробники зернових куль тур – одного з основних експортних товарів Австралйського континенту, що є визнаним провідним світовим експортером зерна, головною проблемою на даний момент назвали резистентність до фунгіцидів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на австралійський тижневик Farm Weekly.

Дана проблема змусила зібратися на «мозковий штурм» провідних агрофахівців країни. Наприклад, регіональний представник компанії Adama по західній Австралії Бівен Еддісон закликав вивчити досвід Європи, де в умовах великої залежності від фунгіцидних обробок необережні кроки агрономів на ранніх фазах розвитку рослин спричиняли випадки виникнення резистентності. У своєму ж регіоні він відзначив таку проблему, як інтенсивні зернові сівозміни та обмежений набір культур у сівозмінах, що збільшує тиск хвороб на культури і змушує застосовувати більше фунгіцидів.

Керівник групи з вивчення резистентності до фунгіцидів Центру агротехнологій і боротьби з хворобами рослин Університету Кьортін Фран Лопес-Руїс відніс до числа основних загроз – борошнисту росу, септоріоз і сітчасту плямистість ячменю, викликану грибом Pyrenofora Teres. Він поскаржився на те, що виробники зазвичай повільно реагують на зниження ефективності фунгіцидів і закликав впроваджувати інтегровані схеми захисту від хвороб, що передбачають вирощування стійких сортів, чергування фунгіцидів з різним характером дії, внесення бакових сумішей фунгіцидів із різним характером дії та аналіз зразків листя та стебел.

Керуючий директор Фундації досліджень польових культур Нік Пул нагадав, що під час прийняття рішень про внесення фунгіцидів слід враховувати ступінь поширення хвороби, стадію розвитку культури, агротехнологічні умови та тривалість дії препарату. «Багато хто хотів би вносити фунгіциди разом із гербіцидами, але інколи ефективнішим є внесення в борозну», — додав він. Також він розповів, що дослідження показало, що підвищення дози внесення, яке дає хороший ефект при виникненні резистентності до гербіцидів, у випадку з фунгіцидами не може бути обов’язковим заходом протидії резистентності. Серед факторів, що сприяють резистентності, Нік Пул назвав також меншу кількість діючих речовин, які доступні виробникам. При цьому різні д. р. мають різний ступінь ризику виникнення резистентності. Якщо ефективність фунгіцидів на основі інгібіторів деметилювання  знижується повільно, то до стробілуринів швидко розвивається майже повна резистентність.

 

Переклад Богдан Малиновський

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0