Спецможливості
Новини

Суниця: варто інвестувати не в розширення площ, а в інтенсифікацію

31.05.2017
2748
Суниця: варто інвестувати не в розширення площ, а в інтенсифікацію фото, ілюстрація
Останнім часом готуються проекти з вирощування суниці в високих плівкових теплицях, зокрема, ремонтантних сортів за інтенсивними технологіями (на стелажах на субстраті) з прицілом на експорт

Пожвавлення ринку суниць, зростання цін і збільшення експортних можливостей знову стимулюють інвесторів. Однак,зараз мають сенс інвестиції не в розширення площ, а в інтенсифікацію. Такої думки дійшли експерти, пише propozitsiya.com.

За словами керуючого партнера фірми «ФруТек» Олега Босого, останнім часом готуються проекти з вирощування суниці в високих плівкових теплицях, зокрема, ремонтантних сортів за інтенсивними технологіями (на стелажах на субстраті) з прицілом на експорт. У зв’язку з цим зростає попит і на саджанці «європейського» типу, що здатні дати перший товарний урожай уже в рік посадки. Однак в Україні їх поки що не вирощують, а імпортувати з-за кордону - дорого.

Також О. Босий нагадує, що досить вигідним могло б бути вирощування суниці на заморозку - таких сортів, як Зенга Зенгана, Діп Ред, Ренесанс.Так, вирощування Зенга Зенгана на гребені з мульчуванням плівкою на краплинному зрошенні в 4-річній культурі (перший урожай на 2-й рік після посадки - 22 т/га, на 3-й - 18 т/га, на 4-й - 16 т/га) дозволило б вийти на собівартість 0,44 €/кг (з яких 18 - вартість збирання). Для порівняння: ремонтантна суниця на стелажах у плівкових теплицях навіть за врожайності 70 т/га мала б собівартість 0,86 €/кг.

На перший погляд, експортний потенціал України міг би бути великим, оскільки наша країна має чималі можливості з нарощування валового збору суниці. Так, у 2014-му, за оцінками FAO, Україна зібрала 66 тис. т суниці, що є 15-показником у світі.

Водночас голова ГО «Інноваційне фермерство і кооперація» Ірина Кухтіна нагадує про високу конкуренцію на європейському ринку свіжої ягоди. «Не варто забувати, що на європейський ринок надходить середземноморська суниця з сезоном плодоношення 8 місяців, врожайністю 40–60 т/га і з країн, де вартість робочої сили подекуди співставна з нашою. Відповідно, собівартість там дуже низка», - пояснює вона.

Крім того, стримують експорт не тільки обмежені резерви робочої сили, а й недорозвинена інфраструктура.

Більше інформації - в статті.

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее

1
0