Спецможливості
Новини

Запорізькі аграрії знайшли спосіб зберігати щорічно 10-12 млн т зерна

10.01.2017
970
Запорізькі аграрії знайшли спосіб зберігати щорічно 10-12 млн т зерна фото, ілюстрація
Щорічно над регіоном проносяться дуже потужні сухі східні вітри, в результаті чого з'являються пилові бурі, які «з'їдають» найбільш родючий верхній шар грунту

У Запорізькій області закладають лісосмуги з медоносної софорою японської, оскільки вважають, що такий спосіб - найдієвіший метод боротьби з вітровою ерозією.  Про це розповідає propozitsiya.com з посиланням на інформацію Запорізької облдержадміністрації.

Щорічно над регіоном проносяться дуже потужні сухі східні вітри, в результаті чого з'являються пилові бурі, які «з'їдають» найбільш родючий верхній шар грунту.

Як повідомив голова Аграрного союзу Запорізької області і директор ТОВ «АФ «Ольвія» Анатолій Тиховод, щорічно Україна втрачає 10-12 млн т зерна через ерозію ґрунту. Одна з причин - повна занедбаність полезахисних лісосмуг.

За його словами, восени минулого року працівники «Ольвії» разом з бджолярами села Чкалове знайшли на території району лісосмугу, яка була засаджена софорою японської та зібрали насіння цієї породи дерева. Це лікарська рослина, хороший медонос і дерево, яке швидко зростається. Тому було заплановано провести висадку саджанців.

Директор господарства нагадав, що після розпаювання земель в Запорізькій області лісосмуги виявилися «нічиїми». Тому місцеве населення почало вирубку насаджень на дрова абсолютно безкарно. Перед аграріями тепер стоїть завдання не тільки зберегти старі лісосмуги, але і посадити нові, замість вирубаних.

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее

1
0