Спецможливості
Новини

ЄС вимагає від України відкрити ринок землі, бо має власний інтерес

09.03.2017
2238
ЄС вимагає від України відкрити ринок землі, бо має власний інтерес фото, ілюстрація
В Євросоюзі вимагають відкрити ринок землі, так як їм цікавіші в Україні не готові продукти з доданою вартістю, а сировина, на якій вони зможуть заробити: земля, ліс, органічна продукція

В Євросоюзі вимагають відкрити ринок землі, так як їм цікавіші в Україні не готові продукти з доданою вартістю, а сировина, на якій вони зможуть заробити: земля, ліс, органічна продукція. Таку думку висловив глава асоціації «Укрцукор» Андрій Дикун, пише propozitsiya.com з посиланням на Agronews.org.

За його словами, влада в Україні повинна приймати рішення, які будуть вигідні для українців, відкривати ринок землі - для українців та за справедливими правилами. «Зараз піде хвиля мітингів через відкриття ринку землі, в тому числі і під парламентом. З'явиться жовтий екскаватор і Петро Олексійович (Порошенко, - ред.) скаже, що продавати землю олігархам і іноземцям ніхто не буде, і що земля дістанеться тільки українцям, і тільки фізичним особам, і не більше ніж по 50 га в одні руки. Але той, хто займався агробізнесом ще в 94-му, згадайте розпаювання. Якщо зараз дозволять продавати землю тільки фізичним особам, то це буде те ж саме розпаювання. Ми відкотимо себе назад», - вважає глава асоціації.

З точки зору А. Дикуна, власниками землі повинні бути не тільки фізичні, але і юридичні особи, але за умови, що і ті, і інші будуть громадянами України.

Також він нагадав про землі держпідприємств - таких, як Академія аграрних наук, Мінагрополітики - близько 500-600 га. «Чому в одному селі земля була розпайована, а там, де державні підприємства - ні? Давай тоді роздамо людям землі державних підприємств і після цього почнемо говорити про етапи введення ринку землі», - пропонує А. Дикун.

Експерт вважає, що якщо сьогодні різко відкрити ринок землі, то ми втратимо сільське господарство, значну частину виробництва. «Наприклад, фермер бере кредит, будує ферму. Припустимо, ця ферма окупиться через 10 років. Людина щось планує, вкладає кошти, а тепер, навіть якщо відкрити ринок землі через 5 років, то що робити цьому фермеру? Молочники сказали так: у нас є ринок і корови. Продамо корів - купимо землю, а потім коли-небудь знову купимо корів. Так ось, якщо різко відкрити ринок, то не буде ні корів, ні свиней, так як люди будуть купувати землю. А на даний момент ми спостерігаємо, що люди беруть «скажені» кредити, вкладають у відкриття ферм. І як їм буде потім? Ми не маємо права зараз відкривати ринок землі, потрібно оцінити ситуацію, дати фермерам стабільність», - підсумував Андрій Дикун.

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого

1
0