Спецможливості
Новини

Які переваги отримають невеликі сільгоспвиробники від Угоди з ЄС?

12.07.2017
1265
Які переваги отримають невеликі сільгоспвиробники від Угоди з ЄС? фото, ілюстрація
Для невеликих сільгоспвиробників можуть бути цікаві кошти ЄС, які виділяються на розвиток малого і середнього бізнесу, місцевого підприємництва

Невеликі сільгоспвиробники отримають певні переваги від підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Для них можуть бути цікаві кошти ЄС, які виділяються на розвиток малого і середнього бізнесу, місцевого підприємництва. Про це повідомила старший тренер Association4U Марина Чулаєвська в інтерв'ю propozitsiya.com.

За словами експерта, компенсація по проектам може досягати 65-75%.

"Часто говорять про те, що Європейському Союзу не потрібно, щоб Україні розвивалось виробництво, але ми маємо розуміти, що європейці зацікавлені в тому, щоб українці самі створювали для себе робочі місця, щоб у людей не виникало необхідності шукати роботу в країнах ЄС. Тому ЄС допомагає українському малому і середньому бізнесу не залежно від сфери діяльності. При цьому, звичайно, що насамперед будуть фінансуватись проекти, які спрямовані на енергоефективність, переробку сировини, згуртованості громади тощо", - підкреслила М. Чулаєвська.

Вона також додала, що виділено €355 млн – це лише ті кошти, які передбачені Угодою про Асоціацію. Насправді надається набагато більше, бо є ще програми в межах галузевої співпраці з Україною, за якими виділяються додаткові кошти. В тому числі і в аграрному секторі.

Шукати необхідну інформацію можна на сайті ЄС, для цього потрібно володіти іноземними мовами, моніторити. Також подібна інформація розміщується на сайтах міністерств України, є інформація і в соцмережах.

У той же час, експерт зазначила, що для невеликих фермерів буде складно виходити на ринок ЄС. Спочатку потрібно впроваджувати відповідну маркетингову систему, лобіювати український продукт на ринках ЄС.

"Наприклад, наскільки мені відомо, молочна продукція постачається в Болгарію, Балтійські країни, а от у Німеччину зайти з нею важко. Пробитись українському виробнику складно. Тому зараз дороги в ЄС торують, насамперед, великі виробники, а вже через 3-5 років це буде цікаво і для малих підприємств", - впевнена М. Чулаєвська.

Більше інформації - у статті.

Інтерв'ю
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее

1
0