Спецможливості
Новини

Виробництво ячменю може скоротитися до 5-річного мінімуму

04.07.2017
1591
Виробництво ячменю може скоротитися до 5-річного мінімуму фото, ілюстрація
За оцінками УкрАгроКонсалту, виробництво ячменю в країні може скоротитися до мінімального рівня за останні п'ять років

Перспективи нового врожаю ячменю в Україні не радують операторів ринку. За оцінками УкрАгроКонсалту, виробництво ячменю в країні може скоротитися до мінімального рівня за останні п'ять років. Про це повідомила аналітик зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Марина Сич, пише propozitsiya propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Поточний 2016/17 сезон ячменю в Україні завершився. Підбиваючи попередні підсумки цього сезону, експерти розглядають перспективи нового 2017/18 маркетингового року.

Отже, з початку поточного сезону і за станом на 30 червня через Україну поставила на зовнішні ринки на 21,4% більше ячменю, ніж в 2015/16 сезоні.

«Це другий історичний максимум експортних поставок ячменя з України за всю історію відвантажень. Рекордний експорт ячменю з країни був зафіксований в 2009/10 сезоні в обсязі 6,23 млн т», - каже М. Сич.

Вона нагадала, що основним ринком збуту українського ячменю в 2016/17 сезоні традиційно залишалася Саудівська Аравія, правда, з часткою ринку в 42% в порівнянні з торішніми 53%.

«Така динаміка пов'язана не зі скороченням поставок українського ячменю в цьому напрямку, а з диверсифікацією експорту на інші ринки збуту. В цілому, експортні поставки ячменю з України в поточному сезоні збільшилися майже по усіх ключових напрямах», - підсумувала експерт.

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0