Спецможливості
Новини

Шкідливий жук з Індії може з’явитися в Україні

09.01.2018
2149
Шкідливий жук з Індії може з’явитися в Україні фото, ілюстрація

В Україні може з'явитися шкідливий жук з Індії. Багатоїдний карантинний складський шкідник капровий жук пошкоджує до 100 видів продукції: зерно пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, проса, зернобобових, а також різноманітні  продукти їх переробки – борошно, крупу, комбікорм, солод; пошкоджує також горіхи, молочний порошок, сухі  дріжджі, папір.

Про це розповіла Олександра Шаповал, державний фітосанітарний інспектор Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, передає propozitsiya.com.

Країна походження капрового жука – Індія. Жук не літає. Шкоду наносять личинки, перетворюючи заражені продукти в порошкоподібну масу, яка складається із залишків продуктів і екскрементів, непридатну для використання в їжу і на корм худобі через токсичність.

В складах, які не опалюються розвивається 1 покоління на рік, в приміщеннях, які опалюються  розвиток проходить без зимової діапаузи. В період діапаузи шкідник стає стійким проти пестицидів та фумігантів.

Шляхами розповсюдження є транспортні засоби, тара, насіння, продукти, зерно.

Карантинними заходами є заборона ввезення продукції з країн розповсюдження. Обстеження складських  приміщень здійснюється  візуально та за допомогою феромонних пасток і харчових принад, також проводиться лабораторна експертиза і знезараження. Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області здійснюється фітосанітарний моніторинг підприємств, які здійснюють виробництво та обіг рослин та рослинної продукції з метою виявлення карантинних організмів, в тому числі і капрового жука.

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.

1
0