Спецможливості
Техніка та обладнання

Високоефективну вітчизняну техніку — на поля України

05.06.2008
920
Високоефективну вітчизняну техніку — на поля України фото, ілюстрація
Ученими ХНАУ ім. Докучаєва, Інститутом грунтознавства і агрохімії ім. Соколовського, Інститутом цукрових буряків УААН разом з ВАТ “ХТЗ” досконало відпрацьовано та запроваджено в дослідному господарстві “Пархомівське” Харківської обл., СК “Дружба” Магдалинівського р-ну Дніпропетровської обл. 18-рядкову колійну технологію вирощування цукрових буряків на базі трактора ХТЗ-161.

З урахуванням зауважень спеціалістів у 2003 році Кіровоградським заводом “Червона зірка”  виготовлено макетний зразок 18-рядкової секційної сівалки ССТ-18М, що копіює поверхню грунту та складається гідравлікою в транспортне положення.
Завод  “Ірпіньсільмаш”  розробив та виготовив макетний зразок секційного культиватора КУН-8,1 для суцільного та міжрядного обробітку грунту. Робочі органи його копіюють поверхню грунту, а бічні секції складаються для транспортування.
ВАТ “Львівагромашпроект”  створило навісний обприскувач ОМП-1200 для одночасного внесення гербіцидів, пестицидів та добрив.
Агрегат на базі трактора ХТЗ-160, сівалки ССТ-18М, культиватора КУН-8,1 та обприскувача ОМП-1200 за один прохід виконує операції передпосівного обробітку грунту, внесення гербіцидів та висівання насіння цукрових буряків і має продуктивність понад 60 га за світловий день.
У 2003 році в СК “Дружба”  таким агрегатом за 3 робочі дні засіяно 150 га цукрових буряків.
Дворазовий міжрядний обробіток посівів трактор ХТЗ-161 з культивато-ром КУН-8,1 виконав за три робочі дні кожний.
Збирання коренів цукрових буряків на площі 150 га у 2003 році агрегат на базі трактора ХТЗ-161 з гичкозбиральною машиною на передній навісці та копачем на задній навісці (обидві машини виготовило ВАТ “Уманьфермаш”) виконав у сприятливих умовах за 10 робочих днів. Урожайність коренів становила 276 ц/га (слід зазначити, що через те, що знаряддя було отримано невчасно, цукрові буряки були засіяні в період з 6 по 8 травня в сухий грунт).
Збирання цукрових буряків в Україні відбувається, як правило, в складних природних умовах. Це зумовлено високою вологістю грунту чи, навпаки, високою твердістю грунту в посуху. Для роботи в екстремальних умовах не всі бу-рякозбиральні комбайни пристосовані.
Досвід використання бурякозбирального комбайна КНС-6-2М  “Полісся” підтверджує задовільну роботу комбайна як на твердому грунті, так і на грунті з підвищеною вологістю.


Слід також відмітити високу якість гичкозбирального агрегату цього комбайна, який зрізає гичку й очищує головку кореня. Треба сказати, що чи не найбільшою перевагою бурякозбирального комбайна типу КСН-6-2М  “Полісся” є те, що він навішується спереду трактора і виконує функції гичкоріза та коренекопача, на відміну від традиційних механізмів з розділеними функціями, це забезпечує збирання коренів до проходу трактора. Це, своєю чергою, дає  змогу відмовитися від застосування здвоєних коліс, що рухаються в міжряддях цукрових буряків, мати на тракторі один ВВП, використовувати трактор на штатних колесах, або (за крайньої потреби, у складних умовах) встановлювати широкопрофільні шини з низьким тиском на грунт. 
Таким чином, при використанні для збирання цукрових буряків комбайна КСН-6-2М  “Полісся”  та колійної технології відпадає потреба у додатковому комплекті спарених коліс 9,5–42.
Створення коренезбиральних комплексів “ХТЗ-Полісся”  проводиться в рамках протоколу засідання Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торгово-економічної співпраці.


Спільне виробництво комплексів підтримують Мінагрополітики, Мін-промполітики та комісія з питань визначення пріоритетів при реалізації техніки за лізингом, у т.ч. з компенсацією її часткової вартості. Тому немає сумніву, що заявки від господарств, які захочуть вирішити питання збирання коренів цукрових буряків у 2004 році за допомогою коренезбирального комбайна ”ХТЗ-Полісся” та придбати цей комплекс на лізингових умовах, будуть виконані.
ХТЗ чекає  на ці заявки і посприяє тому, щоб задовольнити Ваше бажання придбати трактор типу ХТЗ-160 з комбайном КСН-6-2М   “Полісся” за лізингом та на умовах компенсації.
Післямова. У 2004 році в господарстві СК  “Дружба”  агрегатом на базі трактора ХТЗ-161 засіяно цукрових буряків на площі 250 га  та додатково кормових буряків на 50 га. Проведено дві міжрядні культивації посівів. Практика засвідчила, що 19-рядна колійна технологія має повне право на життя. А хто зволікає з її запровадженням, — втрачає прибутки.                                                                                               

С. Абдула,
генеральний конструктор ВАТ   ТЗ,                                                                              
С. Гудзь,  
головний інженер ВАТ ХТЗ,
В. Пащенко,
завідувач кафедри механізації 
ХНАУ  ім. Докучаєва                      
Телефони для довідок:
(0572) 95-70-24, 95-79-05,
95-20-15,95-22-09.

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Рейдерство – стихійний термін, що дослівно означає «недружнє захоплення активів». В аграрній сфері найчастіше використовуються підроблені документи, а часто — в купі із тупою грубою силою. Чому рейдерство набуло такого поширення в Україні... Подробнее

1
0