Спецможливості
Новини

ВАР прокоментувала заяву Ostchem про запровадження мита на добрива

15.12.2016
1511
ВАР прокоментувала заяву Ostchem про запровадження мита на добрива фото, ілюстрація

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов прокоментував заяву компанії Ostchem - найбільшого виробника добрив в Україні, стосовно того, що якщо уряд не запровадить мита для захисту внутрішнього ринку від поставок з РФ, то компанія буде змушена звільнити 3 тис. співробітників хімпідприємств, пише propozitsiya.com.

"Вчора Ostchem розіслав прес-реліз ЗМІ. Згідно зі статистикою 2015 р., внутрішня ціна на карбаміди була на 40% вище, ніж експортна. У представників аграрного бізнесу це в голові не вкладається, тому що все зазвичай навпаки, внутрішня ціна нижче експортної, адже як мінімум є витрати на перевалку. У 2015 р. ми втратили близько 5 млрд. Зараз історія повторюється, хочуть зробити те ж саме з карбамідом і селітрою",  - зазначив М.Соколов.

"Ми переглянули факти, які Ostchem призводить в обгрунтуванні своїх заяв. З перерахованих: "в 2010 р. частка імпортних добрив на українському ринку перевищила 30%". Перевірили на сайті Держкомстату, цифра виявилася 10%. Цифра в 30% була тільки по одному з видів добрив - КАС, який у нас практично не проводиться і не споживається, ми ж споживаємо карбамід. Друге обгрунтування: "всі країни вводять або ввели антидемпінгове мито". Єврокомісія відмінила, США частина вже скасували, до кінця року скасують залишилися мита. Далі: "ми працюємо в збиток". Починаємо дивитися розрахунки експертів і бачимо, що рентабельність виробництва азотних добрив при нинішніх цінах - 20-25%. Підприємства, що входять до групи компаній Ostchem, виробляють тонну аміаку з 1,2 тис. куб. м природного газу і закуповують його у "Нафтогазу" за ціною 8 182 грн за тис. кубометрів, тобто собівартість карбаміду з урахуванням витрат на упаковку становить близько 7 тис. грн з ПДВ . Ostchem продає по 8 500 грн (в мішках). Молочні підприємства були б щасливі, якби вони працювали з такою рентабельністю. Залишається тільки сподіватися, що переможе здоровий глузд", - підсумував Михайло Соколов.

Ключові слова: ВАР, Ostchem, удобрение

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0