Спецможливості
Новини

Вартість світового імпорту продовольства зростає, - FАО

10.11.2017
1838
Вартість світового імпорту продовольства зростає, - FАО фото, ілюстрація
Вартість імпорту продовольства виросте в 2017 році до &1,413 трлн, що на 6% більше у порівнянні з попереднім роком

У той час, як ціни на продовольчі товари в цілому залишаються стабільними, вартість імпорту продовольства виросте в 2017 році до &1,413 трлн, що на 6% більше у порівнянні з попереднім роком. Це друге за величиною значення за всю історію. Про це йдеться в останній доповіді FАО "Продовольчий прогноз", пише propozitsiya.com за матеріалами DairyNews.ru.

Так, більш висока вартість імпорту обумовлена ​​збільшенням міжнародного попиту на більшість продовольчих товарів, а також зростанням вартості перевезень.

Відзначається, що особливе занепокоєння викликають можливі економічні та соціальні наслідки подвійного збільшення вартості імпорту продовольства для найменш розвинених країн і країн з низьким рівнем доходів і продовольчим дефіцитом.

"Більш високі рахунки за імпорт не обов'язково означають збільшення закупівель продовольства. Справа в тому, що сама вартість імпортування сильно зросла", - сказав економіст FАО Адам Пракаш.

Зростання витрат на імпорт відзначається в той момент, коли запаси продовольства знаходяться на високому рівні, прогнози по врожайності є хорошими, а ринки продовольчих товарів, як і раніше, добре забезпеченими.

Незважаючи на те, що виробничі тенденції залишаються сильними по всіх категоріях, середні ціни по міжнародних угодах можуть приховувати більш специфічні тенденції.

Наприклад, тоді як міжнародні ціни на пшеницю були низькими, ціни на пшеницю Hard Red Spring в США, популярний високоякісний сорт з високим вмістом білка, який використовується для приготування локшини і макаронів, в липні 2017 року були не на 40% вище, ніж рік тому.

Ароматичні сорти рису виросли у вісім разів більше в порівнянні з середнім індексом FАО на всі сорти рису, який виріс на 4% в порівнянні з попереднім роком.

Підкреслюється, що світове виробництво рослинних олій та тваринних жирів - найбільші статті витрат в імпортних рахунках країн з низьким рівнем доходів і продовольчим дефіцитом - в поточному році збільшиться незначно після торішнього сильного сезону. Але глобальне виробництво сої, незважаючи на бум посадок в Північній півкулі, буде знижуватися, оскільки врожайність повернеться до нормального рівня після майже оптимальної погоди в минулому році.

Ключові слова: FAO

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее

1
0