Спецможливості
Новини

На Вінничині запустили "пілот" системи геопросторових даних

09.11.2016
1141
На Вінничині запустили "пілот" системи геопросторових даних фото, ілюстрація

У Вінницькій області на території 10-12 кв. км реалізують пілотний проект зі створення прототипу національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Про це інформує Держгеокадастр, повідомляє propozitsiya.com.
Проміжні результати "пілоту" представили Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру і Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), які його реалізують. Вже проведена аерофотозйомка пілотної території, визначено базовий набір даних, необхідних для створення прототипу.
Планується, що під час релізації програми буде зібрано та консолідовано інформацію про межі і кордони одиниць адміністративно-територіального устрою, рельєфи, гідрографічні об'єкти і гідротехнічні споруди, населені пункти, транспортні мережі, а також кадастрова і інша інформація. Зараз японська сторона готує тендер на закупівлю необхідного обладнання.
Якщо результати пілотованого проекту будуть задовільні, передбачається розширення системи на всю територію України.
Оскільки в Україні відсутня нормативно-правова база для регулювання питання створення та функціонування національної інфраструктури геопросторових даних, був розроблений відповідний законопроект і спрямований на узгодження в Мінагропрод.
Національна інфраструктура геопросторових даних - це комплексна система, яка об'єднує десятки інформаційних шарів з важливими просторовими даними: рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об'єкти нерухомості, статистична інформація, демографічні дані та ін., на базі єдиної геодезичної і картографічної основи. Доступ до цієї інформації через єдиний геопортал дозволить знизити витрати на пошук даних.

Інтерв'ю
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0