Спецможливості
Новини

В Україні видані перші часникові аграрні розписки

04.04.2018
1295
В Україні видані перші часникові аграрні розписки фото, ілюстрація
В Україні видані перші часникові аграрні розписки

Одну з перших в світі часниковий аграрних розписок оформило невелике сільськогосподарське підприємство з Тернопільщини. За умовами угоди був отриманий посівний матеріал часнику під заставу врожаю цієї культури з чотирьох гектарів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Національного прес-клубу «Українська перспектива».
За словами співвласниці підприємства Світлани Попчук, раніше вона з чоловіком вирощувала різні культури - ячмінь, пшеницю, буряк, але з недавніх пір родина робить ставку на часник. Вони впевнені, що для успішного бізнесу потрібен якісний продукт, а відповідно і якісний посівний матеріал.
Другу часникову розписку видало невелике фермерське господарство, розташоване на кордоні двох областей - Вінницької та Одеської. Власник господарства Віктор Марчук обробляє 36 гектарів і робить ставку на нішеві культури - лохину, малину, нут, часник. Нещодавно його господарство отримало сертифікат на органічне виробництво. Згідно аграрної розписки він повинен повернути кредитору 10 тонн часнику першого класу.
Кредитором в обох випадках виступила одеська компанія «Агро-Патріот». Її співзасновниця Наталія Сударкіна на власному досвіді знає, яким важливим для фермерів є доступ до ресурсів. Сьогодні «Агро-Патріот» вирощує товарний часник на 120 гектарах, ще 56 гектарів відведено під посівний матеріал. Також підприємство в поточному році відкрило перший в Україні завод з переробки часнику і склад тривалого зберігання.
«Дуже часто фермери, з якими ми працюємо, просять у нас посівний матеріал в кредит і розраховуються вже після збору врожаю, - каже Наталя Сударкін. - Ті, з ким ми довгий час працюємо і кому довіряємо, отримують від нас такий кредит, але це коло позичальників обмежене. А з таким інструментом, як аграрна розписка, ми могли б швидше розширюватися, охопити більше фермерів, оскільки знаємо, що ми як кредитор захищені», - сказала вона.

Згідно з офіційною статистикою, на початок квітня в Україні оформлено 315 аграрних розписок на суму 2 млрд гривень. Успішно виконано і закрито 113 аграрних розписок і жодного повідомлення про невиконання зобов'язань позичальником поки не зафіксовано.

Інтерв'ю
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0