Спецможливості
Новини

В Україні спостерігається активна розбудова соєпереробної галузі

20.09.2017
1542
В Україні спостерігається активна розбудова соєпереробної галузі фото, ілюстрація

USDA прогнозує зменшення експорту сої з України в 2017/18 МР на 34% – до 2800 тис. т. Натомість прогнози з експорту продуктів переробки сої доволі оптимістичні – приріст по соєвій олії – 15%, соєвому шроту – 35%, пише propozitsiya.com за матеріалами журналу Landlord.

За інформацією видання, в Україні на переробку надходить лише близько 25% зібраного врожаю сої, тоді як у світовій практиці цей показник становить 80% бобів. За прогнозами ОЕСР, до 2026 року в світі перероблятиметься 90% вирощеної сої.

В українських виробників гіпотетично величезні перспективи, низка компаній уже розпочали їх освоєння. За обсягами переробки сої та виробництва соєвих продуктів в Україні лідирують «Астарта», МХП, «Промтехагроторг», «Протеїн-Продакшн», «Пологіський олійно-екстраційний завод», «Тегра Україна» тощо. Додатково до наявних потужностей в Україні будується ще кілька великих переробних заводів.

Переробні підприємства скаржаться на високу конкурентність за сировину на внутрішньому ринку, яку їм складають компанії-трейдери. В «Астарті» називають причиною загострення конкуренції у відсутності мита на експорт соєвих бобів на відміну від насіння соняшнику. Надалі конкуренція лише загострюватиметься. «Переробні потужності в середньому по ринку завантажені лише наполовину», – повідомила Інна Ільєнко з «Дунайської сої».

Виконавчий директор групи «Росток-Холдинг» Дмитр Купавцев вважає, що шанси переробників на успіх у боротьбі за сировину підвищаться, коли українські переробники зможуть давати конкурентну ціну виробнику сої. «В Україні активно будуються заводи з глибокої переробки сої (розподілу її на фракції). Тільки цього річ з’явилося три таких заводи. І це один із переломних періодів. Адже ще зовсім недавно Україна імпортувала весь обсяг лецитинів, ізолятів й інших фракцій сої», – нагадав він.

В «Астарті» вбачають перспективу української соєпереробної галузя за високо протеїновими шротами не-ГМО, – пише журнал Landlord.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0