Спецможливості
Новини

У сільському господарстві росте популярність технології «Інтернет речей»

26.07.2017
4538
У сільському господарстві росте популярність технології «Інтернет речей» фото, ілюстрація
Згідно зі звітом Machina Research за січень 2016 року, кількість підключених за технологією IoT сільськогосподарських пристроїв збільшиться з 13 млн в 2014 році до 225 млн в 2024 році

Згідно зі звітом Machina Research за січень 2016 року, кількість підключених за технологією IoT сільськогосподарських пристроїв збільшиться з 13 млн в 2014 році до 225 млн в 2024 році. Крім цього також прогнозується і зростання використання «розумного» фермерства на 16% в рік, починаючи з 2016 року, пише propozitsiya.com з посиланням на fertilizerdaily.ru.

Сільське господарство - одна з перших сфер діяльності, які активно залучають використання IoT технологій або так званої технології «Інтернет речей» (Internet of Things). Дана концепція передбачає оснащення фізичних предметів підприємства технологіями для об'єднання і взаємодії один з одним і зовнішнім середовищем, дозволяючи, тим самим, знизити необхідність участі людини на деяких етапах виробництва. Крім того, залучення сучасних технологій у сільському господарстві дозволяє оптимізувати ефективність виробництва, підвищити якість продукції, а також знизити кількість відходів.

Австралійська компанія Agnov8, що пропонує різні технологічні рішення в агросекторі, розглядає IoT як спосіб інформування керівників фермерських господарств та виробників. Інтелектуальні технології ведення сільського господарства дозволяють клієнтам не тільки підвищувати врожайність своїх полів, а й застосовувати сучасні екологічні методи водного і грунтового менеджменту. Крім IoT датчиків, компанія також пропонує клієнтам інтеллекутальние фермерські технології, включаючи програмне забезпечення, зносостійке обладнання, а також Wi-Fi і інші комунікаційні рішення.

Один з клієнтів Agnov8 - Cameron's Nursery (Аркадія, Австралія). Дане підприємство здобуло низку престижних нагород за екологічно чисте використання водних ресурсів. А все завдяки спеціальній замкнутій системі водообороту на підприємстві, яка передбачає використання води, отриманої після циклів зрошення і місцевих опадів. Одним з ключових чинників ефективності цієї системи є моніторинг якості води. Існуючий процес вимагав занадто багато ручної роботи, роблячи його, таким чином, досить трудомістким і дорогим.

Завдяки платформі датчиків Waspmote Plug & Sense компанія Agnov8 змогла замінити ручні процеси системою моніторингу в реальному часі з трьох місць, що відстежують якість грунту, води, водосховища і ряд інших параметрів, включаючи швидкість вітру і погоду. Дані датчиків транслюються по бездротовій мережі на хмарний сервер з інтервалом в 5-15 хвилин, що забезпечує постійний потік даних. Крім того, для персоналу ферми були створені спеціальні приладові панелі, що дозволяють централізовано переглядати динаміку вимірювань в реальному часі.

На даний момент ведуться роботи з установки системи сигналізації, що попереджає персонал в разі проблем з якістю води. Тепер персонал має можливість в будь-який час доби спостерігати реальну картину змін якості води, що економить час і знижує ризик людської помилки.

Фахівці з Agnov8 зробили свій вибір на платформі датічков Waspmote Plug & Sense через універсальність і відкритий код, що дозволяє легко налаштовувати систему. Крім цього, дана платформа привертає простотою використання і інтеграцією з хмарними рішеннями.

Незважаючи на те, що використання IoT технологій передбачає підвищені вимоги до якості Інтернет підключення, що в ряді випадків може бути проблемою, керівництво Agnov8 пророкує світле майбутнє для компанії, що пропонує «Інтернет речей» в сільському господарстві, так само як і в інших галузях.

Ключові слова: инновации, АПК, IoT

Інтерв'ю
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0