Спецможливості
Новини

В органіці Україна наслідує світовий тренд: регіональну ідентичність

03.03.2017
1359
В органіці Україна наслідує світовий тренд: регіональну ідентичність фото, ілюстрація
Україна наслідує світовий тренд: експортери пропонують покупцям не просто органічні продукти, а продукти, які мають так звану регіональну ідентичність, наприклад «родом» з Карпат

Україна наслідує світовий тренд: експортери пропонують покупцям не просто органічні продукти, а продукти, які мають так звану регіональну ідентичність, наприклад «родом» з Карпат. Про це повідомила заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, пише propozitsiya.com.

За її словами, внутрішній ринок органіки почав розвиватися в Україні 2008 року. Основними каналами збуту були і є спеціалізовані магазини у містах та супермаркети, проте й досі всі ніші органічної продукції не заповнені. Гальмує розвиток галузі погана обізнаність споживачів, як в органічних продуктах, так і у вимогах, які потрібно до них пред’являти. Також в Україні поки немає офіційних державних статистичних даних, які б допомогли побачити реальну картину на ринку органічної продукції.

Попри це, з кожним роком в Україні зростають об’єми органічного виробництва і більше половини від загального обсягу експорту купує Західна Європа. «За останні роки Україна стала важливим постачальником органічних продуктів на західноєвропейський ринок. На сьогоднішній день більше 80% загального експорту української органічної сільськогосподарської продукції постачається до Західної Європи», - додала О. Трофімцева.

Експерт уточнила: два основні експортно-орієнтовані органічні виробничо-збутові ланцюги в Україні - це сільськогосподарська продукція (зернові, олійні, бобові) та дикороси (тобто ягоди, гриби, горіхи, лікарські трави).

«У 2016 році найбільші обсяги органічного експорту було досягнуто за рахунок сільськогосподарської сировини, включаючи пшеницю, спельту, кукурудзу, просо, ячмінь, овес, жито, сою, люпин, льон, соняшник, ріпак, а також деяких нішевих продуктів, таких як гірчиця, чорниця і волоські горіхи», - констатувала замміністра.

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0