Спецможливості
Новини

В "Астарті" завдяки РОР-up методу збільшили врожайність культур на 2,5 - 4,5 ц/га

19.05.2017
3634
В "Астарті" завдяки РОР-up методу збільшили врожайність культур на 2,5 -  4,5 ц/га фото, ілюстрація
Різниця між рослинами кукурудзи при внесенні добрив POP-up методом

В "Астарті" завдяки РОР-up методу внесення добрив збільшили врожайність сільськогосподарських культур а 2,5 -  4,5 ц/га. Про це розповів головний фахівець з агрохімії агропромислового холдингу  "Астарта" Роман Павлик, пише propozitsiya.com з посиланням на Kurkul.com.

З досвіду "Астарти", найкраще реагує на цей метод внесення добрив кукурудза, яка найбільше відгукується на внесення стартових добрив, зокрема - фосфорних.

"Особливо, коли посів кукурудзи проводиться за таким попередником як цукровий буряк. В "Астарті" на 95% площ попередником є цукровий буряк, а всі знають, що кукурудза після цукрового буряка страждає так званим "синдромом цукрового буряка" або  PCS (Purple Corn Syndrome). Це пригнічення, яке візуально ми бачимо у фазі 3–5 листків у вигляді антоціанового забарвлення листя. Синьо-фіолетовий його колір свідчить про те, що кукурудзі бракує фосфору", - зазначає фахівець.

"Синдром цукрового буряка" викликаний тим, що буряк, як попередник кукурудзи, не є культурою-господарем грибів мікоризи, які безпосередньо беруть участь у симбіозі з рослиною і дозволяють забезпечити краще засвоєння фосфору. Це одне з пояснень того, чому саме після буряка кукурудза погано себе почуває на перших етапах розвитку.

За POP-up методу стартового підживлення рівномірніше розподіляються й перемішуються гранули добрива в ґрунті. Тобто, відбувається внесення азотно-фосфорних у насіннєве ложе й культура більше та краще споживає цей фосфор.

Також метод застосовують і під соняшник, в компанії відмічають дуже чітку ефективність. "Добре було видно різницю: де внесено добриво, а де не внесено - щодо  розвитку на ранніх етапах існувала суттєва перевага", - каже Р. Павлик.

Щодо сої, то компанія поки не отримала таких хороших і переконливих результатів, оскільки не вдалося минулого року знайти технічне рішення. "Справа в тому, що аплікатор не дозволяв внести добриво під кожен рядок. Пробували на буряку - теж не вийшло дослід правильно закласти, а головне - облікувати", - пояснив експерт.

Завдяки застосуванню даного методу, в "Астарті" по соняшнику отримали в середньому від 2,5 до 4,5 ц/га прибавки врожайності. "Що ж до кукурудзи, вона саме в цій фазі (від 3-4 до 5-6 листків) у нас темніє і має фіолетове забарвлення, а внесення стартового добрива однозначно давало дуже помітний результат. Рослини були зеленіші, кращі в розвитку. Пізніше, у фазі 7-8 листків, ця різниця нівелюється, оскільки вже немає такої різниці у вегетативній масі, але в цілому, прибавка, яку ми отримали, - від 3 до 9 ц/га додатково. В середньому десь 4-4,5 ц/га", - розповів Р. Павлик.

За інформацією іноземних фахівців, на цукрових бураках теж є ефект, але не стільки у прибавці врожайності, як у підвищенні цукристості - плюс 1,5-2%.

У цьому році даний методі буде застосовуватися у господарстві на 60-65 тис. га. Здебільшого ставка робитиметься на кукурудзу - стратегічній і пріоритетній культурі, соняшник - теж у пріоритеті.

Суть РОР-up в тому, що внесення добрив відбувається прямо в насіннєве ложе. Тобто за безпосереднього контакту з насіниною. За технології POP-up використовують мікрогранулу - крупинку розміром від 0,5 до 1,2 мм. Коли безпосередньо біля насінини розміщуються такі маленькі гранули, не має фітотоксичності, але є хороший старт рослини.

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та

1
0