Спецможливості
Новини

Уряд проаналізував правила гри на ринках землі країн ЄС

30.06.2017
1474
Уряд проаналізував правила гри на ринках землі країн ЄС фото, ілюстрація
У країнах, які стали членами Європейського Союзу пізніше, як правило, вводяться обмеження щодо володіння сільськогосподарськими землями для іноземців

Аналітики проаналізували правила ринку землі у різних країнах Євросоюзу. Результати оприлюднили у додатку до нещодавно затвердженої Кабміном "Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними", пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Порівнявши законодавства різних країн, уряд прийшов до загальних висновків: обмеження володіння землею в одні руки в Угорщині становить 300 га для фізичних і юридичних осіб, у Румунія - 200 га для фізичних і юридичних осіб, у Данії - 30 га для осіб, які мають фахову освіту та фермерський досвід. Також відмічається відсутність юридичних обмежень щодо володіння сільськогосподарськими землями у більшості країн-членів ЄС.

У країнах, які стали членами Європейського Союзу пізніше, як правило, вводяться обмеження щодо володіння сільськогосподарськими землями для іноземців.

Переважно в усіх країнах держава не регулює ціни на землю. 

У Польщі, Румунії, Естонії, Хорватії та Сербії від 53 до 100% державних земель перебувають у приватній власності,  у Швейцарії - 100%, Нідерландах - 89%, Ірландії – близько 91%, Великобританії - 90%, Австрії - 53%, Сербії - 92%, Румунії - 94%.

При цьому вартість на землю - висока й законодавчо обґрунтована. Так, 1 га землі у Румунії обходиться в $6 тис., у Хорватії - $7 тис., Сербії - $13 тис., Австрії - $45 тис., Великобританії - $31 тис., Швейцарії - $70 тис.

Податок на продаж землі становить не менше 2%, але не перевищує 6–8%. У деяких країнах - наприклад, у Ірландії, для молодих фермерів його опускають до 0%.

Земля продається і купується на аукціонах.

Інтерв'ю
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0