Спецможливості
Новини

Україна та Латвія займуться "органікою", тваринництвом і переробними кластерами

20.12.2016
1271
Україна та Латвія займуться "органікою", тваринництвом і переробними кластерами фото, ілюстрація
В аграрній сфері існує багато цікавих напрямків для спільних проектів в області органічного сільського господарства, формування переробних кластерів і тваринництва

Україна і Латвія зацікавлені в активізації співпраці в сферах тваринництва та селекції, лісового і рибного господарства, а також розвитку кооперації. Про це йшла мова під час шостого спільного засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

За результатами засідання було підписано протокол співголовами національних частин Комісії. Пріоритетні напрямки співробітництва двох країн в аграрній сфері визначені в Меморандумі про взаєморозуміння між профільними міністерствами.

Латвійська і українська сторони наголосили на необхідності відновлення тісніших робочих контактів як на рівні уряду, так і на рівні бізнесу в аграрній сфері, так як існує багато цікавих напрямків для спільних проектів в області органічного сільського господарства, формування переробних кластерів і тваринництва.

Також сторони домовилися сприяти розширенню двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією, обмінюватися досвідом та інформацією про гармонізацію законодавства України до законодавства ЄС в сфері засобів захисту рослин і залишків пестицидів в частині нагляду, контролю та інспектування. А також продовжувати консультації з підготовки Національного плану сталого використання пестицидів і багаторічної Програми моніторингу залишків пестицидів.

Довідка

У 2015 р. товарообіг сільськогосподарської продукції між країнами склав $ 47,4 млн (на $ 29,4 млн менше ніж в 2014 р). Імпорт склав $ 13 млн, експорт скоротився на 40% і склав $ 34,4 млн.

За 10 місяців 2016 р. товарообіг сільськогосподарської продукції склав $ 52,6 млн.

Імпорт склав $ 23,9 млн і збільшився на $ 15 млн. Імпортувала наступна продукція: спирт - $ 6,9 млн, маргарин - $ 5,2 млн, риби, ракоподібні, молюски - $ 3,5 млн, чи готові консервовані продукти з риби і ракоподібних - $ 2,6 млн.

Експорт склав $ 28.7 млн, переважно експортувалася продукція рослинництва, зокрема вироби з зерна і хлібних злаків - $ 4,9 млн, різні інші харчові продукти - $ 3,6 млн, спирт - $ 3,3 млн, какао-боби, продукти з нього, шоколад - $ 3,2 млн, залишки і відходи харчової промисловості - $ 2,4 млн.

Ключові слова: АПК, Україна, Латвия

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0