Спецможливості
Новини

Україну з бідності може вивести земельна реформа

15.06.2017
2070
Україну з бідності може вивести земельна реформа фото, ілюстрація
Гривня істотно не знецінювалася, але значно піднялися ціни, особливо на продукти харчування, тому українці відчувають себе біднішими

Україну з бідності може вивести земельна реформа. Тоді великий бізнес активізується. Відкриття ринку землі було б дуже потужним економічним поштовхом. Без цього істотних змін у розвитку української економіки не відбудеться ще 30 років. Таку думку висловив економіст Олександр Охріменко, пише propozitsiya.com з посиланням на Gazeta.ua.

Відзначимо, що за даними соціологічного дослідження, які оприлюднила група "Рейтинг", понад 60% українців збідніли в минулому році. Нарікають, що не можуть оплатити комуналку.

"Гривня істотно не знецінювалася, але значно піднялися ціни, особливо на продукти харчування, тому українці відчувають себе біднішими. З початку року сметана подорожчала на 12%, м'який сир - на 14%, свинина - на 17%. Також люди незадоволені зростанням тарифів. Платимо, як в Європі, а якість, як в Бангладеші", - говорить економіст.

Подорожчання товарів і послуг в основному пов'язано з фіскальним тиском, пояснює О. Охріменко.

"Автоматичне відшкодування податку на додану вартість не працює. Повернути його не можуть навіть за хабар. Стало більше перевірок. У підприємців вимагають порахувати суму податку вперед, коли прибутку ще немає. Бізнес закладає ці витрати в ціну", - відзначає він.

Також, за даними дослідження, за останній рік у понад 60% опитаних погіршилося матеріальне становище, у 30% воно не змінилося, тільки в 6% - покращилася, 2% - не визначилися з відповіддю. Більше 60% опитаних не під силу оплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги, 35% можуть їх оплачувати, ще 3% не визначилися, згідно з дослідженням.

97% респондентів відчувають на собі підвищення цін на споживчі товари і послуги в цьому році.

Більше половини опитаних вважають причиною поганого економічного становища непрофесіоналізм і корупцію діючої влади, а також війну на Сході.

Опитування провели 19-25 травня 2017 року. У ньому взяли участь 2 тис. респодентів старше 18 років.

Інтерв'ю
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0