Спецможливості
Новини

Україні бракує консультантів по GlobalGAP для рослинництва, — МХП

27.03.2017
1836
Україні бракує консультантів по GlobalGAP для рослинництва, — МХП фото, ілюстрація
Введення BRC і GlobalGAP на МХП дало контроль на всіх етапах виробництва від пташеняти до готового продукту на полиці

GlobalGAP - дуже велика система, яка в тому числі відповідає і на питання з гербіцидами, пестицидами, закупівлею зернових, кормів. Про це розповіла директор департаменту технологій, якості і безпеки харчових продуктів МХП Олена Косюк під час VI Міжнародному форумі з харчової безпеки "Управління ризиками в умовах невизначеності", пише propozitsiya.com.

Вона зазначила, що в МХП довго підбирали стандарт, який задовольнив би і інвесторів, і банкірів, і закрив питання екології, охорони праці, контролінгу, охорони життя тварин, землі, екології спілкування з локальними громадами. "Ми не хотіли робити 5 стандартів, шукали якийсь один, і GlobalGAP закрив ці питання на 80%", - говорить О. Косюк.

Експерт зазначила, що введення BRC і GlobalGAP дало контроль на всіх етапах виробництва від пташеняти до готового продукту на полиці. "Сьогодні по кожному продукту ми можемо сказати, не тільки з якої він курки зроблений, але і хто у неї були бабуся і дідусь, а також хто і коли зробив з неї той чи інший продукт. Це гарантія того, що незалежно від зміни керівництва, технологів, система буде працювати. Впровадивши системи якості, ми отримали плюси за такими позиціями як експорт, довіру споживачів, мереж, імпортерів, інвесторів, банків, акціонерів. Щоб цього домогтися, нам потрібні були 12 років", - зазначила експерт.

Також вона уточнила, що за допомогою GlobalGAP будуть краще оперувати в питанні вирощування і більше заробляти, розуміючи, де сможно заощадити: може бути влітку не потрібно ростити птицю до 2 кг, досить і меншої ваги, а взимку - навпаки.

За словами О. Косюк, МХП зіткнулися з тим, що в Україні ніхто не консультує з цих питань рослинницькі і тваринницькі господарства, птахофабрики. Тому звернулися до IFC і ​​вже рік готуються до впровадження стандарту і з вересня активізують роботу.

"У МХП - вертикальна система виробництва. Щорічно проводиться 1,700 млн т кормів. Тому впровадження Global GAP спричинило за собою впровадження FSSС на корбікормових заводах. Виробництво шроту та олії сертифікували років 6 тому, оскільки МХП експортує все соєве масло, яке залишається після виробництва шроту. Ми - держава в державі в хорошому сенсі цього слова. Тому беремо участь в написанні законів про безпеку, про комбікормах, намагаємося щось міняти в старій системі ", - підсумувала О. Косюк.

Більше інформації - у статті.

Ключові слова: GlobalGAP, ЗЗР, МХП, Елена Косюк

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0