Спецможливості
Новини

Україна продовжує скорочувати експорт і імпорт яблук

08.11.2017
1648
Україна продовжує скорочувати експорт і імпорт яблук фото, ілюстрація
Україна в поточному сезоні продовжує скорочувати експорт і імпорт яблук

У поточному сезоні Україна на третину скоротила обсяг імпорту яблук. У період з липня 2016 року по лютий 2017-го Україна експортувала 10,5 тис. т яблук, пише propozitsiya.com за матеріалами  info.shuvar.com.

Згідно з інформацією, в період з липня по вересень поточного року Україна імпортувала 2 тис. т яблук на загальну суму $721 тис., що на 5% менше, ніж в минулому році. При цьому майже весь обсяг яблук з початку сезону в Україні був завезений з країн ЄС, зокрема - з Польщі.

Ключовими ринками збуту українських яблук стали Австрія (майже 52%) і Білорусь (46%). Варто зазначити, що обсяги експорту в Австрію виросли майже в 2,5 рази, а поставки в Білорусь, навпаки, знизилися на 44%.

Нагадаємо, на думку експертів, урожай 2017 року найнижчим за останні 10 років. Згідно з попередніми прогнозами WAPA, через аномально холодну весну господарства ЄС в сезоні 2017 року зберуть 9,3 млн т яблук. Так, Польща в 2017 році збере на 30% менше яблук. Падіння виробництва майже на 40% очікується і в Росії, яка де-факто залишається головним покупцем українських і польських яблук.

В Україні WAPA прогнозує падіння врожаю на 8%. Ці прогнози вплинуть на рівень цін у вересні. Але вже в жовтні українські яблука подешевшали на 15% до 10-14 грн/кг, тобто, сьогодні ціни лише на 15% відрізняються від торішніх.

Ключові слова: яблука, експорт

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0