Спецможливості
Новини

Українським портам треба 10-15 років для переорієнтації на зернову специфіку

28.08.2017
1309
Українським портам треба 10-15 років для переорієнтації на зернову специфіку фото, ілюстрація
Українським портам треба 10-15 років, що переорієнтуватися на зернову специфіку

Українським портам треба 10-15 років, що переорієнтуватися на зернову специфіку. Такий термін необхідний для того, щоб провести стратегічне планування, побудувати термінали й підготувати акваторії, забезпечити логістику, переорієнтувавши транспортні напрямки. Таку думку висловив керівник Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

При цьому, за його словами, основними з перевалки зерна можуть стати порти "Південний", Миколаївський, "Чорноморськ" і Одеський.

Керівник АМПУ зазначив, що зараз вони разом із залізницею оцінюють цю можливість. А паралельно - спілкуються з бізнесом, щоб визначити ключові напрямки.

" Ми повинні закласти в основу розвиток сільського господарства і спитати себе: як зерно буде доставлятися до наших портів, яка буде пропускна здатність? Не варто забувати при цьому про логістику зерна внутрішніми водними шляхами - зараз аналізуємо пропускну здатність наших річок. Залізниця запитує нас: "А ви не можете направити вантажопотоки в інші порти?". Та є інвестор, який вклав гроші в порт, є власник вантажу. Це логіка відносин, ми повинні її дотримуватися і повинні забезпечити певні державні гарантії для бізнесу - як мінімум, чітку роботу всієї інфраструктури», - пояснює Р. Вецкаганс.

Він додав, що і в цій частині підтримує централізацію політики.

"Зараз є пропозиція дерегулювати всі порти, щоб вони могли вільно конкурувати між собою. Так, до певного рівня це прийнятно. Але ми сьогодні маємо негативні приклади, коли побудований термінал, а вантажів немає. Це обов’язково буде враховано в стратегічних документах; вважаю, що в розвитку і спів-управлінні портами обов’язково повинна брати участь місцева влада", - каже Р. Вецкаганс.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0