Спецможливості
Новини

Українським політикам порадили не гальмувати розвиток АПК

10.05.2017
1495
Українським політикам порадили не гальмувати розвиток АПК фото, ілюстрація
Проблема сільського господарства в Україні сьогодні полягає в тому, що галузь не підтримується, а оподатковується

Проблема сільського господарства в Україні сьогодні полягає в тому, що галузь не підтримується, а оподатковується. Таку думку висловив професор Геттінгенського університету (Німеччина) Штефан фон Крамон-Таубадель, пише propozitsiya.com з посиланням на AgroPortal.ua.

Він зазначив, що в країнах, які входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), здійснюється пильне спостереження і сільське господарство підтримується, а в Україні воно оподатковується. Експерт підкреслив: політика накладає важкий тягар на сільське господарство, і це одна з причин, за якими сектор працює неефективно.

«В Україні можуть діяти окремі програми для допомоги певним фермам (великим або дрібним), але суть в тому, що коли ми вимірюємо і підсумовуємо наслідки всіх політик, які впливають на сільське господарство в Україні, виходить, що у сектора більше відбирається, ніж він отримує. З цієї причини, мені здається, що в Україні дуже багато дискусій з питань аграрної політики, які нагадують сюрреалізм: всі говорять про необхідність підтримувати те або інше, але насправді уряд дає сектору тільки ще більше навантаження», - каже професор Геттінгенського університету.

На його погляд, спочатку необхідно знизити оподаткування, потім буде видно, чи є необхідність у підтримці для великих, середніх або дрібних виробників.

«Спочатку зніміть ногу з гальм, потім подумайте, чи потрібно вам доторкнутися до газу», - радить Штефан фон Крамон-Таубадель.

За його словами, сільськогосподарська політика в ЄС близько 70% загальних витрат забезпечує роздільні прямі виплати фермерам за гектар. Натомість фермери повинні підтримувати стандарти - екологічність, добробут тварин, але ці стандарти, як правило, не дуже обмежувальні.

«Більшість інших 30% витрат сільськогосподарської політики в ЄС призначені для розвитку сільських районів і інших заходів - наприклад, підтримка органічного сільського господарства. Якщо і Україна коли-небудь вирішить надати підтримку фермерам, усунувши поточну ситуацію з оподаткуванням, то модель прямих платежів, впроваджена ЄС, безумовно, є дуже ефективним способом зробити це - набагато ефективнішою, ніж цінова підтримка, для прикладу», - розповів фахівець .

Експерт додав, що інвестиції в інфраструктуру, наприклад, дороги, школи, лікарні, в сільських районах - це хороший спосіб підтримати якість життя фермерів та інших людей, які там живуть, одночасно підвищуючи конкурентоспроможність сільського господарства.

Ключові слова: АПК, податки

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0