Спецможливості
Новини

Українські фермери та науковці отримають 400 млн євро в кредит від ЄІБ

11.11.2016
1017
Українські фермери та науковці отримають 400 млн євро в кредит від ЄІБ фото, ілюстрація

Вітчизняний АПК отримає 400 млн євро у кредит від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Про це повідомив Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України, під час зустрічі з віце-президентом ЄІБ Вазилем Худаком, передає propozitsiya.com.

За його словами,  до 70% коштів отримають малі та середні підприємства. До 30% коштів кредиту можуть бути розподілені між операторами держсектору: дослідними станціями, лабораторіями, установами з моніторингу та контролю рибного господарства тощо.

Позичальником ресурсів виступає українське Міністерство фінансів. Мінагропрод здійснює загальний нагляд та відповідає за реалізацію проекту, зокрема, за створення Групи з управління проектами.

Кредити надаватимуться на 12 років із пільговим 4-річним періодом. Термін реалізації проекту – з 2016 до 2020 рр.

Загальна кількість коштів, залучених у галузь, становитиме 800 млн євро. Згідно умов угоди, кошти ЄІБ можуть складати лише половину позики, решту ж має надавати український банк - учасник програми.

За попередніми даними, фінансуватимуться наступні напрямки: первинне виробництво зернових та олійних культур; розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушіння, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур; реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства; обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування; дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0