Спецможливості
Новини

Україна увійшла в ТОП-3 світових виробників гречки

02.03.2017
1667
Україна увійшла в ТОП-3 світових виробників гречки фото, ілюстрація
На глобальному ринку України входить до трійки світових виробників гречки, поступаючись тільки Росії і Китаю

Щорічно українці з'їдають близько 155-180 тис. т гречки, яка входить в традиційний склад продуктового кошика. Попит на гречку пояснюють культом здорового харчування.

Однак в останні роки пропозиція на крупу на ринку падає. Виробництво гречки в 2016 році скоротилося на 20%. Одна з причин - низька рентабельність. Крім того, причиною скорочення посівних площ стала девальвація національної валюти.

Незважаючи на це, на глобальному ринку України входить до трійки світових виробників гречки, поступаючись тільки Росії і Китаю. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на інформацію Pro-Consulting.

Експерти відзначають, що ринок круп в Україні розвивається досить нерівномірно. Наприклад, у зв'язку з анексією Росією Криму, в 2014-2015 роках істотно скоротилися обсяги виробництва рису. На півострові залишилися основні виробничі потужності - поля і заводи. Крім того, був перекритий доступ до Північно-Кримського каналу, що стало причиною загибелі врожаю рису. Але вже в 2016 році вітчизняний ринок рису виріс на 54% - завдяки активному збільшенню посівних площ в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Ціна на рис стабілізувалася, а це спровокувало збільшення попиту на крупу. Крім того завдяки застосуванню крапельного зрошення, вирощування цієї культури в Україні вийшло на новий рівень.

Пшенична крупа традиційно посідає третє місце за обсягами споживання. Обсяги її виробництва в останні кілька років збільшуються через доступну вартість і падіння доходів населення. Так, в 2015 році було відзначено зростання попиту на пшеничну крупу до 23,5%.

У 2014 році спостерігалося зниження врожайності пшоняної крупи на 29% в порівнянні з попереднім роком. Це було пов'язано з втратою частини ринку через військові дій на сході країни. У минулому році обсяги виробництва пшеничної крупи знову виросли на 15%.

У минулому році зростання спостерігалося також і в сегменті вівсяних, кукурудзяних і перлових круп, що пов'язано з високою врожайністю і більш низькими цінами в порівнянні з іншими продуктами сегмента.

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0