Спецможливості
Новини

Україна стала нетто-експортером живого свинопоголів'я

07.10.2016
949
Україна стала нетто-експортером живого свинопоголів'я фото, ілюстрація
Украина стала нетто-экспортером живого свинопоголовья

За результатами трьох кварталів 2016 року Україна здобула звання нетто-експортера живого свинопоголів'я.

Про це повідомляє Асоціація “Свинарі України” на своїй сторінці в Facebook 

За  січень-вересень 2016 року українські виробники експортували за кордон 1,74 тис. т. живця свиней забійних кондицій на суму $2 млн. Прибуток від таких поставок перевищив ціну завезених з-за кордону племінних чистопорідних та гібридних свиней. Як підсумок, Україна завершила третій квартал 2016 року із позитивним зовнішньоторговим сальдо з торгівлі живими свинями (код УКТ ЗЕД 0103), що дорівнює $243 тис.

Аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська зауважила, що такого експортного прориву Україна змогла досягти завдяки своєму основному та єдиному акцептору українських свиней – Грузії. Як і раніше, племінних тварин до України постачає в основному Данія. Друге місце обійняли ірландські постачальники, склавши конкуренцію німцям, а Франція замкнула трійку.

Зовнішня торгівля м’ясом свиней (код УКТ ЗЕД 0203) у цьому році не може “похизуватися” такими здобутками. Так, упродовж досліджуваного періоду до інших країн направили лише 1,69 тис. т свинини, що у 12,7 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Бондарська відмітила, що за 9 місяців 2016 року обсяги імпорту свинини скоротились на третину порівняно з трьома кварталами минулого року і склали 2,46 тис. т. Як наслідок, загальна вартість завезеної сировини перевищує обсяги доходу від її експорту на $1,07 млн.

Для довідки: Україна в 2015 році збільшила поставки свинини на зовнішні ринки майже втричі — до 27,17 тис. т, імпорт свинини впав в 8,4 рази — до 3,69 тис. т.

Ключові слова: свинина, свині

Інтерв'ю
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0