Спецможливості
Новини

Україна створить для експортерів річковий транспортний коридор «Велика дуга»

29.10.2016
1441
Україна створить для експортерів річковий транспортний коридор «Велика дуга» фото, ілюстрація

Мінінфраструктури України пропонує вантажовласникам новий глобальний логістичний маршрут у Європу через Дніпро й Дунай "Велика дуга". Проект має стати частиною нової транзитної стратегії України, яку відомство готується презентувати 7 листопада, повідомляє propozitsiya.com.

За інформацією Forbes, проект вже підтримано посольством Німеччини. Експерти вважають, що якби Дніпро став для України такою ж сполучною інфраструктурною ланкою, як, наприклад, Рейн у Німеччині, яким перевозять 350–400 млн т вантажів на рік (можна порівняти з усім вантажообігом «Укрзалізниці»), то обсяг вантажопотоків, на які міг би претендувати новий логістичний маршрут, склав би від 20 до 100 млн тонн вантажів на рік.

«Річкові» вантажі, у разі доведення залізничних тарифів до економічно обґрунтованого рівня, будуть обмежені насипними товарами - руда, зерно, частково метал. Їх перевантаження в Ізмаїлі коштує $2–4 /т, – розповів заступник директора ДП «Укрпромзовнекспертиза» Сергій Поважнюк.

Експерти згадали основного оператора річкових перевезень – зернотрейдера «Нібулон» Олексія Вадатурського. І зауважили, що компанія навряд чи буде користуватися маршрутом «Велика дуга». "Їхні експортні ринки розташовані переважно в Азії й на Близькому Сході, тому основні експортні партії завантажуються в Миколаєві на великі океанські судна. Баржами вони возять їх між своїми елеваторами й до гирлового порту - це внутрішні перевезення», – зауважають логісти. 

С. Поважнюк уточнив, що для «Нібулона» річкові перевезення є насамперед компенсацією дефіциту зерновозів, а також відповіддю на боротьбу з перевантаженням автомобілів. Загальний обсяг річкових перевезень «Нібулона» (річках Дніпро й Південний Буг) не перевищує 2 млн т. 

Для суден класу ріка-море буде вищий фрахт, витрати на оренду флоту й користування інфраструктурою.

 

 

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0