Спецможливості
Новини

У Мінагрополітики повідомили деталі реформи відомства

13.10.2017
1181
У Мінагрополітики повідомили деталі реформи відомства фото, ілюстрація
Одна з цілей реформування – позбавити міністерства невластивих їм функці

Реформаторський підхід у формуванні політики Мінагрополітики означає визначення напряму розвитку аграрної галузі, стратегічне середньострокове планування діяльності та визначення пріоритетів, формування та координація політики, оцінка їхнього впровадження. Детальніше про реформи відомства розповів Держсекретар Мінагрополітики Владислав Андронов, пише propozitsiya.com за інформацією прес-служби міністерства.

Одна з цілей реформування – позбавити міністерства невластивих їм функцій: пряме управління держпідприємствами, надання адмінпослуг і здійснення інспекційно-наглядової діяльності.

На першому етапі в міністерстві буде створено два генеральних директорати (ГД): державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (директорат СПС) і директорат стратегічного планування та євроінтеграції. Структурні підрозділи міністерства, функції яких переходять до директоратів, продовжують здійснювати відповідні повноваження і роботу до завершення утворення директоратів та їхнього штатного заповнення на 50% вакансій, але упродовж не більш ніж 6 місяців із моменту утворення генеральних директоратів.

Основні завдання генеральних директоратів - забезпечення формування державної політики та оцінювання результатів її реалізації, вироблення альтернативних варіантів розв’язання наявних проблем; забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері їхньої компетенції.

Додатково на 2017 рік міністерству надано 22 вакансії. До кінця 2017-го створять департаменти, у складі кожного буде по 10 штатних одиниць. Чисельність ГД не обмежена, визначається з урахуванням складності та обсягу завдань. На даному етапі не передбачається звільнення співробітників міністерства, істотних змін умов праці теж не буде.

Стартують конкурси на посади керівників генеральних директоратів та державних експертів. Конкурс супроводжується відеофіксацією, що забезпечить прозорість та якість його проведення.

Вимоги для кандидатів змінені – головною вимогою стає компетенція, а не тільки знання законодавства! Тести на абстрактне, вербальне та числове мислення. Знання іноземної мови, доброчесність і мотивація.

Процедура конкурсу складається з усних і письмових ситуативних завдань, інтерв’ю, тестів. Організаційна підтримка та контроль за якістю й прозорістю конкурсу здійснюють консультанти ЄС. Переможці пройдуть випробувальний термін від 3 до 6 місяців.

За словами Владислава Андронова, реформування дозволить вирішити низку питань, серед яких: дублювання  функцій і ризик неефективного використання трудового потенціалу за часткової передачі повноважень директорату від структурного підрозділу міністерства; виконання у новостворених директоратах технічних функцій (секретарів, діловодів, тощо); виправлення диспропорції в умовах оплати праці та запровадження у міністерстві повного циклу електронного документообігу.

Експерт закликав співробітників не стояти осторонь процесу, ділитися своїм баченням і пропозиціями, знаходити механізми адаптації вимог реформи до наявних у міністерстві реалій і брати участь у конкурсах, ставати державними експертами.

Інтерв'ю
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0