Спецможливості
Новини

ТОП-4 рішень для пошуку пестицидів в їжі

29.11.2016
1566
ТОП-4 рішень для пошуку пестицидів в їжі фото, ілюстрація

Дослідники активно займаються пошуком компактних і дешевих рішень для перевірки якості продуктів на предмет наявності в них пестицидів. Існуючий спосіб є дорогим і недоступним - аналіз продуктів на вміст пестицидів в їжі можна отримати, використовуючи великогабаритний прилад GC-MS, повідомляє propozitsiya.com із посиланням на aggeek.net.

Іспанські вчені з Університету Хаен розробили пристрій, який знаходить у продуктах клотіанідін. Щоб виявити один із видів неонікотіноідних інсектицидів, їжу поміщають у тефлонову трубку, яка обмотана ртутною лампою з низьким тиском. Програма запускає фотохімічну реакцію, яка дозволяє виявити залишки пестицидів у продуктах. Вчені опублікували інформацію про збирання і компоненти пристрою, щоб усі бажаючі могли його доопрацювати. При цьому іспанці продовжують удосконалювати свій винахід і планують вивести його на ринок. Вартість пристрою — менше $ 2000.

"Електричний ніс" створила міжнародна дослідницька група під керівництвом бельгійських вчених із університету Левена і Бельгійського дослідного центру нанотехнологій. Для проведення аналізу використовують метал-органічні структури і штучні мікроскопічні губки, які здатні вбирати фосфонати. Прилад нагадує алкотестер, тільки замість вимірювання вмісту спирту пристрій визначає наявність в продукції фосфонатов.

25-річний французький студент Саймон Бернард розробив невеликий пристрій — лазерну указку Scan Eat — мініатюрну версію інфрачервоного спектрометра Scio, яку ранніше створила компанія Consumer Physics. Пристрій дозволяє користувачам збирати інформацію про молекулярний склад об'єктів за допомогою інфрачервоного променя, а потім відображає молекулярні показники їжі на смартфоні: протеїни, вміст цукру і так далі. За винахід юнак отримав грант розміром € 150 тис.

Дослідники з Хефейского технологічного університету та Національного університету Сінгапуру розробили детектортіраму, яка може знаходити пестициди за допомогою паперу і смартфона. Наночастки транслюють флуоресцентний сигнал на папір, а також лазер, який її сканує. Потім за допомогою мобільного додатку аналізуються відмінності в освітленні та розраховується кількість пестицидів у продукції. Дослідники впевнені, що за допомогою цієї технології можна буде перевіряти якість продукції щодня.

Інтерв'ю
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0