Спецможливості
Статті

Технології точного землеробства

05.06.2008
1205
Технології точного землеробства фото, ілюстрація
Оптимізація режимів роботи машинно-тракторних агрегатів (МТА) у сільському господарстві розвинених країн світу здійснюється через впровадження технологій точного землеробства, які передбачають використання додаткового обладнання з відповідними параметрами. Для застосування в сільськогосподарському виробництві України основних елементів таких технологій вже сьогодні UVC — Ю-Ві-Сі пропонує радіонавігаційні засоби для мобільних агрегатів — комплекти CANLINK VGS.

За допомогою таких комплектів, які використовують сигнали радіонавігаційної супутникової системи типу GPS, визначаються координати місцезнаходження МТА з точністю до кількох десятків сантиметрів. Це дає змогу сільськогосподарським товаровиробникам започаткувати і поступово перейти до повноцінної системи точного землеробства, яка може використовуватися на багатьох МТА для:


lвнесення змінних норм технологічних матеріалів (насіння, добрив, пестицидів тощо);


lавтоматичного керування;


lкартографування полів.


Апаратна частина комплекту включає  блок управління з дисплеєм та радіонавігаційний блок з антеною і разом із програмним забезпеченням здійснює вимірювання, реєстрацію та збереження необхідної інформації, а також її візуалізацію. За допомогою каналів зв’язку GSM (мобільного зв'язку) потрібна інформація може передаватися в режимі реального часу до настільних комп’ютерів для подальшої її обробки та документування.


Один з таких навігаційних комплектів — Canlink 3500, – UVC – Ю-Ві-Сі рекомендує використовувати в наших господарствах як контроллер робочого процесу обприскування, який без застосування маркерів забезпечує чіткий рух агрегату із однієї технологічної смуги в іншу за заданим маршрутом навіть в умовах обмеженої видимості (туман, ніч і т.п.). На дисплеї вказується напрямок руху і відхилення від цього напрямку. Для полегшення контролю за виконанням технологічного процесу може використовуватися дистанційна світлова індикаційна панель, яка встановлюється або всередині кабіни енергетичного засобу, або в будь-якому іншому зручному для оператора місці (наприклад, на капоті трактора). При наближенні агрегату до кінця гону пристрій подає звукові сигнали і у визначеному місці переривається процес обробки для виключення повторного обприскування країв поля. При наявності карти поля з вказаними нормами внесення робочої рідини  залежно від географічних координат місцевості Canlink 3500 можна застосовувати в системі точного землеробства. Використання такого радіонавігаційного комплекту значно спрощує контроль за протіканням робочого процесу, виключає огріхи, зменшує непродуктивні витрати часу та знижує втомлюваність тракториста. За потреби термінової зупинки обробки поля можна поставити мітку, просто натиснувши відповідну клавішу, після чого у пам’ять автоматично запишуться географічні координати місця зупинки і при відновленні роботи система сама включить подачу робочої рідини в необхідній точці. Як показали проведені спеціалістами UVC – Ю-Ві-Сі польові дослідження похибка визначення координат місцезнаходження обприскувача cтановила не більше 0,2 м. До речі, використання сигналів супутникових систем при застосуванні запропонованих UVC — Ю-Ві-Сі радіонавігаційних комплектів для користувачів є безоплатним.


Пристрій має русифікований інтерфейс, що дає можливість легко зчитувати і змінювати потрібні параметри робочого процесу, які безперервно записуються на переносні модулі пам’яті, де може зберігатися вся інформація про обробку 100 полів. Підключивши такий модуль до настільного комп’ютера або ноутбука, можна отримати картограму розподілу робочого розчину по поверхні поля. Додатково до комплекту можна замовити спеціальну гідравлічну систему для автоматичного керування агрегатом в разі відхилення від заданого курсу.

Інтерв'ю
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее

1
0