Спецможливості
Новини

Syngenta радить робити ставку на високоолеїнові гібриди соняшнику

17.02.2017
2002
Syngenta радить робити ставку на високоолеїнові гібриди соняшнику фото, ілюстрація

Високоолеїновий соняшник – нішевий сегмент у світовому масштабі. Він становить приблизно 10-12% від загальних площ під соняшником. Але його перспективи дуже великі, переконаний керівник із розвитку бізнес-рішень у галузі переробки сільгосппродукції в країнах СНД компанії Syngenta  Сергій Тимошенко, повідомляє propozitsiya.com.

За його словами, в Європі більшість вирощуваної соняшникової олії виробляється з високолеїнових сортів. В Україні для переробки застосовують звичайні. Проте чимало виробників олії на світовому ринку змінюють рецепти, витісняючи пальмову та інші нездорові олії, замінюючи їх ВО оліями.

За його інформацією, зараз преміальної ціни на експорт олії, що виготовлена з високооліїнових сортів соняшнику немає, хоча до 2014-го протягом 10 років існувала націнка в межах 100-150 $/т. 2014 року спостерігався різкий рост попиту на ці сорти – в деяких випадках за тонну олії, що була з них виготовлена, платили на $700 більше. «Це був рекорд, зумовлений дефіцитом. Як відомо, після різкого росту, завжди наступає падіння, бо всі країни збільшили виробництво високоолеїнових гібридів», – пояснив С. Тимошенко.

Експерт очікує, що в найближчі 2-3 місяці ситуація зміниться, ринок стабілізується і ціни на високоолеїнові сорти соняшнику повернуться на докризовий рівень. «За нашою внутрішньою статисткою, 2016 року було недовиробництво такого соняшнику. Тож найближчим часом буде зростання цін», – наголосив експерт. Він висловив припущення: «Хто посіє високоолеїнові гібриди, цього сезону зможе розраховувати на додаткову маржу. Із вірогідністю в 70-80% премія буде непоганою. Деякі компанії в ЄС уже гарантують таку надбавку в межах €25-30. Українці не повинні втратити свій шанс».

Светлана Цибульськаs.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0