Спецможливості
Агрохімія

Синергія двох компонентів — запорука чистого поля

19.05.2021
15587
Синергія двох компонентів — запорука чистого поля фото, ілюстрація

Кукурудза для України була й залишається стратегічною культурою, яку вирощують майже в усіх регіонах, незалежно від кліматичних умов і розмірів господарств. Із 2005 року кукурудза значно збільшила свої основні виробничі параметри: площі зросли з 1,66 млн до 4,5 млн га, валовий збір — із 7,2 млн до 26–30 млн т залежно від року. Поки що цей сегмент перебуває під впливом загальносвітового тренду, згідно з яким площі під кукурудзою щороку збільшуються.

 

 

 

Кукурудза — найурожайніша культура, всі частини якої використовують у різних галузях сільського господарства та промисловості: для виробництва продуктів харчування, як високоенергетичний корм для тварин і птахів, як сировину для виробництва біопалива, а також для фармацевтичної, хімічної та інших сфер.

Незважаючи на деякі коливання площ, загальною тенденцією є зростання врожаю зерна кукурудзи. Це зумовлено багатьма чинниками, основними з яких є вирощування сучасних гібридів кукурудзи, адаптованих до умов України, та інтенсифікація вирощування цієї культури.

Рис.1. Взаємодоповнюючий механізм дії нікосульфурону та римсульфуронуПід час вирощування кукурудзи перед виробником постає гостра проблема – бур’яни, адже вони можуть спричинити втрати 20–70% урожаю зерна. Відомо, що кукурудза належить до слабких конкурентів бур’янів в агрофітоценозах. Особливо критичний період – ранні фази розвитку культури, і в цей час необхідно подбати про її захист. Адже якщо своєчасно не вжити відповідних заходів, у культурних рослин знижуються шанси на повноцінний ріст, розвиток і формування високого рівня майбутнього врожаю.

Бур’яни у посівах кукурудзи можуть доволі довго витримувати конкуренцію і відзначаються високим рівнем шкодочинності. Слід відмітити, що злакові види бур’янів сильніше пригнічують кукурудзу, ніж широколисті дводольні.

Отже, кукурудза потребує надійного захисту на першому етапі вегетації (протягом 40–50 днів від появи сходів). Від висіву і до фази 2–3-го справжнього листка (BBCH 12–13) кукурудза малочутлива до бур’янів, що пояснюється незначною кількістю й масою бур’янів і біологічними особливостями самої культури. Однак, починаючи з фази 2–3 справжніх листків і до появи 8–10, бур’яни різко знижують урожайність кукурудзи. Тому післясходові гербіциди у посівах кукурудзи слід вносити з фази 2–3 справжніх листків, а не відкладати на пізніші стадії розвитку, коли вже й самі бур’яни суттєво переростають і конкурують з культурними рослинами за вологу і поживні речовини. І тут у нагоді стане гербіцид Тітус® Екстра.

Тітус® Екстра — післясходовий гербіцид системної дії, який містить дві діючі речовини: римсульфурон, 250 г/кг + нікосульфурон, 500 г/кг. Результатом поєднання цих двох діючих речовин є взаємодоповнення та надзвичайна ефективність: римсульфурон більш ліпофільний, тому легко проникає через восковий наліт у листкову пластинку, а нікосульфурон більш гідрофільний, отже, швидше переміщується через флоему до місця дії у бур’яні (рис. 1).

Фото 1. Дія на перерослі бур’яни бакової суміші Тітус® Екстра, 50 г/га + ПрімаТМ, 0, 5 л/га + ПАР Віволт®, 300 мл/га (7 днів після внесення, Вінницька обл., 2020 рік)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Препарат зупиняє ріст і розвиток бур’янів унаслідок блокування ферменту ацетолактатсинтази, необхідного для синтезу незамінних амінокислот: валіну, лейцину та ізолейцину. Внаслідок цього припиняється розвиток чутливих видів бур’янів, а видимі ознаки дії гербіциду проявляються через 3–10 днів у вигляді припинення росту, почервоніння, хлорозу та некрозу листків. Повна загибель бур’янів настає через 15 і більше днів (залежно від кліматичних умов).

Таким чином, завдяки поєднанню двох діючих речовин Тітус® Екстра забезпечує посилену і прискорену дію на бур’яни.

Тітус® Екстра відмінно контролює злакові бур’яни, зокрема види мишіїв, проса, пирій повзучий, а також гумай, вівсюг, пажитницю та інші. Важливо відзначити посилену дію препарату навіть за посушливих умов, тобто тоді, коли бур’яни зазвичай перебувають у стані стресу. Тому гербіцид є актуальним для різних зон вирощування кукурудзи, особливо Півдня та Сходу країни!

Крім злакових видів, Тітус® Екстра забезпечує потужний контроль розширеного спектра дводольних бур’янів: капустяних видів, видів щириці, дурману звичайного, нетреби звичайної, падалиці ріпаку та соняшнику, осоту рожевого та ще понад 20 інших видів.

Розширені площі кукурудзи в господарствах зумовлюють і певні вимоги до сучасних гербіцидів. Так, сільгоспвиробники віддають перевагу продуктам, які можна застосовувати як на ранніх, так і пізніших фазах розвитку кукурудзи. І Тітус® Екстра відповідає таким вимогам. Завдяки високій селективності, його можна вносити у фази розвитку культури від 2 до 8 листків. Такі розширені строки внесення та мінімальна залежність від температурного режиму дають можливість без значних зусиль проводити обробку гербіцидом великих площ посіву, а головне — без будь-яких обмежень для наступних культур сівозміни.

Норма витрати Тітус® Екстра залежить від видового складу, рівня засмічення, стадії розвитку бур’янів, погодних умов і становить 40–50 г/га + ПАР Віволт® або Айказ®.

З огляду на різні типи забур’янення й різну резистентність бур’янів доволі поширеним стало використання комбінованих гербіцидів, сумішей і поєднання технологічних рішень.

У разі застосування гербіцидів із класу сульфонілсечовини слід враховувати їхню відносно повільну дію: помітний ефект на бур’яни спостерігається через 7–10 днів, тоді як синтетичних ауксинів — через 3–4 дні.

Тому до гербіцидів із діючими речовинами нікосульфурон, римсульфурон тощо для підсилення їхньої дії слід додавати препарти на основі дикамби або 2,4-Д.

Варто відзначити чудову сумісність Тітус® Екстра з іншими гербіцидами. Якщо потрібно посилити контроль лободи білої, пасльону чорного, берізки польової та інших важкоконтрольованих бур’янів, достатньо додати до бакової суміші гербіцид ПрімаТМ у нормі 0,4–0,6 л/га, який контролює більшість дводольних видів бур’янів, а також падалицю соняшнику та ріпаку – як традиційну, так і стійку до гербіцидів. Ця бакова суміш є економічно вигідною та ефективною проти всіх бур’янів, наявних у посівах кукурудзи (фото 1).

Фото 2. Контроль (перед збиранням кукурудзи, Вінницька обл., 2020 рік)

Зверніть увагу на контрольну ділянку перед збиранням урожаю кукурудзи (фото 2), де бур’яни переросли культурні рослини, позбавили їх поживних речовин і вологи, тому врожай на таких ділянках не сформувався. А  ділянки, де була внесена бакова суміш препаратів Тітус® Екстра, 50г /га + ПрімаТМ, 0, 5 л/га + ПАР Віволт®, 300 мл/га , залишилися чистими до збирання (фото 3).

 

 

 

 

 

Фото 3. Ефективність бакової суміші Тітус® Екстра, 50 г/га + ПрімаТМ, 0, 5 л/га + ПАР Віволт®, 300 мл/га (ділянки перед збиранням кукурудзи, Вінницька обл., 2020 рік)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Висока селективність гербіциду Тітус® Екстра забезпечує:

гнучкість у часі обробки;

безпеку для культури в широкому діапазоні температур і фаз розвитку;

розкриття потенціалу врожайності кукурудзи.

Також знижує залежність від погодних умов та оптимізує використання техніки для внесення.

Розширене вікно застосування повністю відповідає потребам як раннього, так і пізнього захисту посівів кукурудзи від бур’янів.

Отже, шкодочинність бур’янів у посівах кукурудзи є надзвичайно високою. Запобігти їй можна лише за допомогою гербіцидів, які є обов’язковим елементом інтенсивних технологій вирощування кукурудзи, а своєчасне визначення типу й ступеня забур’яненості посівів створить передумови для оптимального їхнього застосування та отримання високих урожаїв.

 

Більше на www.corteva.com.ua

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. ©2021 Corteva.

Перед застосуванням препаратів уважно читайте тарну етикетку.

 

Галина Радзіцька, категорійний маркетинг-менеджер із гербіцидів Corteva Agriscience

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0