Спецможливості
Новини

Шість факторів, які прискорять розвиток відновлюваної енергетики

26.12.2016
999
Шість факторів, які прискорять розвиток відновлюваної енергетики фото, ілюстрація
2016 р. відзначився низкою обставин і законодавчих ініціатив, мета яких - прискорити розвиток відновлюваної енергетики в Україні та сприяти залученню інвестицій в цю сферу

2016 р. відзначився низкою обставин і законодавчих ініціатив, мета яких - прискорити розвиток відновлюваної енергетики в Україні та сприяти залученню інвестицій в цю сферу. Основні з них назвав голова Держенергоефективності Сергій Савчук в своєму блозі на AgroPolit.com, пише propozitsiya.com.

1. Подача заявки про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

За словами експерта, участь України в IRENA дозволить налагодити тісну співпрацю з розвиненими державами в цій сфері, залучати передовий досвід і прогресивні механізми фінансування проектів у цій сфері. Крім того, з'явиться можливість подавати заявки в абудабійській фонд розвитку (АDFD) на отримання дешевих кредитів на впровадження "зелених" проектів.

Наразі ключове питання - прийняття розробленого Держенергоефективності законопроекту "Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії" IRENA ".

2. Прийняття в першому читанні парламентом законопроекту № 4334 про стимулювання розвитку виробництва тепла з альтернативних джерел.

Його мета - стимулювати заміщення газу місцевими видами палива і для цього надати органам місцевого самоврядування право встановлювати тарифи на тепло з альтернативних джерел на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення. Таким чином, інвестор, який планує встановити твердотопливную котельню, отримає чітко визначений на законодавчому рівні тариф на тепло "не з газу". Це і буде тією гарантією, яку чекають інвестори, особливо закордонні.

На думку С.Савчука, законопроект вигідний усім: державі, інвестору і, головне, споживачам. За розрахунками експертів, прийняття законопроекту дозволить скоротити імпорт газу більш ніж на 3 млрд куб.м і залишити в економіці держави $ 600 млн, а з урахуванням мультиплікатора - близько $ 3 млрд. Кінцевий споживач відчує економічний ефект у зниженні тарифів, адже тепло "не з газу "буде на 10% дешевше.

Для реалізації цієї ініціативи в Україні є значний ресурсний потенціал, який досі не реалізується. Використовуючи тільки 30% відходів сільськогосподарських культур для виробництва тепла "не з газу", потенціал заміщення газу складе 9,3 млрд куб.м газу/рік. Крім цього, енергетичними культурами потенційно можна замістити близько 20 млрд куб.м газу/рік.

3. Робота над створенням конкурентного ринку тепла.

Розроблена і схвалена Концепція запровадження в країні конкурентного ринку тепла, готуються проекти законодавчих актів про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" та суміжні закони.

4. Розвиток сфери виробництва рідких біологічних видів палива.

Розроблено законопроект, що передбачає встановлення вимог щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів (біоетанолу не менше 10%, біодизеля не менше 3%) в обсязі реалізованого моторного палива. Це дозволить заміщати близько 350 тис. т бензину і 150 тис. т дизеля на рік.

5. Розроблено законопроект, який буде стимулювати встановлення когенераційних установок у країні.

Документ передбачає здійснення обов'язкової оцінки потенціалу застосування високоефективної когенерації в цілому по країні і для об'єктів потужністю понад 20 МВт при суттєвому оновленні діючих теплогенеруючих об'єктів або будівництві нових потужностей теплової генерації.

6. Готовий законопроект, який дозволяє в майбутньому вирішити проблему бронювання потужностей для приєднання електростанцій до мереж.

Документом пропонується обмежити термін дії технічних умов до 2-х років з можливістю їх продовження до 5-и років. Таким чином, планується уникнути ситуації, що склалася в 2015-2016 рр., коли інвесторами зарезервовано 3,6 ГВт потужності для приєднання об'єктів відновлюваної енергетики до мереж, але до сих пір не розпочато їх реалізацію.

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее

1
0