Спецможливості
Новини

Шанси скасувати мораторій на землю через Конституційний суд вищі за середні

07.02.2017
1316
Шанси скасувати мораторій на землю через Конституційний суд вищі за середні  фото, ілюстрація
Максим Мартинюк, заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк розкритукував розпочату народним депутатом України Олексієм Мущаком процедуру подання до Конституційного суду вимоги скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення як такої, що суперечить низці статей Конституції України. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на сторінку у Facebook М.Мартинюка.

На думку заступника міністра агрополітики, норма про мораторій є більш ніж неоднозначною. Він оцінив шанси скасувати мораторій через Конституційний суд «вищі за середні». «Дивно лише, що цього кроку вдалися лише зараз  опосередковано це свідчить про те, що депутати не надто покладаються на своїх колег в реалізації цієї складної реформи», – зауважив М.Мартинюк.

Заступник міністра звернув увагу української аграрної спільности на те, що «просто обнулити мораторій – доволі ризикований крок, оскільки різка зміна статус-кво, без будь-якого перехідного періоду, може спровокувати хаос у галузі».

М. Мартинюк задекларував, що як посадовець він віддає перевагу більш поміркованому способу внесення профільного законопроекту щодо обігу сільгоспугідь, в якому необхідно «прописати запобіжники та нівелювати ризики, зокрема надмірної концентрації земель».

Водночас як громадянин М.Мартинюк привітав будь-які ініціативи, що спрямовані «на скасування обмежень базових прав майже 7 млн українців».

Інтерв'ю
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0