Спецможливості
Новини

Самозбір гібридного насіння: можливі варіанти

03.11.2017
2214
Самозбір гібридного насіння: можливі варіанти фото, ілюстрація
Коли висіяти насіння, зібране з гібридного плоду, а не сортового, то з нього виросте щось зовсім незрозуміле і зазвичай несхоже на ту рослину, з якої було зібрано насіння

Генетика стверджує, що коли висіяти насіння, зібране з гібридного плоду, а не сортового, то з нього виросте щось зовсім незрозуміле і зазвичай несхоже на ту рослину, з якої було зібрано насіння. Не кажучи вже про те, що селекційні компанії не приймають жодних претензій до результатів у таких випадках, пише propozitsiya.com.

Однак через дорожнечу «правильного» гібридного насіння від селекційних компаній дрібні овочівники-тепличники останніми роками все частіше вдаються до сівби подібного самозбору. І не тільки в Кам’янці-Дніпровській, Херсонщині чи на Закарпатті.

«Таке явище я спостерігав в усіх бідних країнах, де мені доводилося бувати», — розповів Ян де Брюйн, генеральний директор голландської фірми Ergon Seed, що спеціалізується на селекції гібридів овочевих культур.

Самі овочівники розглядають сівбу «самозбору» як лотерею, сподіваючись на виграш. І їхні сподівання небезпідставні.

Як розповів Ян де Брюйн, результат залежить від того, наскільки споріднені між собою форми, що використовувались для схрещування під час отримання конкретного гібриду.

«Якщо батьківські форми були далекі між собою, то імовірність наслідування батьківських рис рослиною, вирощеною з самозбору, невелика, і овочівника чекає розчарування», — говорить керівник голландської компанії.

Однак, додає він, якщо батьківські форми були близько споріднені між собою, ймовірність наслідування батьківських рис, зокрема, таких, як висока врожайність, товарний вигляд, стійкість до хвороб, смакові якості, порівняно висока.

Ключові слова: АПК, семеноводство, гибрид

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0