Спецможливості
Новини

Сахара може стати придатною для ведення сільського господарства, - вчені

10.07.2017
3882
Сахара може стати придатною для ведення сільського господарства, - вчені фото, ілюстрація
У найближчі сто років околиці і посушливі регіони Сахари стануть зеленими і перетворяться в савану

У найближчі сто років околиці і посушливі регіони Сахари стануть зеленими і перетворяться в савану. Про це повідомили кліматологи в статті, опублікованій в журналі "Earth System Dynamics", пише propozitsiya.com з посиланням на inform-ua.info.

На їхню думку, причиною такого явища стане різке підвищення рівня опадів, яке пов'язане з глобальним потеплінням.

Як заявив Якоб Шеві з Інституту кліматологічних досліджень в Потсдамі, що в Німеччині, глобальне потепління може викликати дійсно радикальні перебудови клімату. У більшості регіонів світу воно викликає посухи і знижує врожайність сільгоспкультур, але в сухому Сахеле, на околиці Сахари, воно навпаки покращить ситуацію з доступом до води і зробить його придатним для тваринництва і сільського господарства.

Варто відзначити, що пустеля Сахара не завжди покривалася пісками. Ще 10 тис. років тому і протягом 30-50 тис. років вона була великою зеленою рівниною і покривалася трав'янистими рослинами і чагарниками. На думку антропологів, Зелена Сахара допомогла нашим предкам покинути Африку і поширитися по всій Землі. За останні кілька мільйонів років Сахара кілька разів зеленіла і ставала знову пустелею, змінюючи зовнішність разом з коливаннями клімату Землі.

На сьогоднішній день клімат мінливий так само сильно, як і в ті часи, коли Сахара перетворювалася в савану або в пустелю. Цей факт змусив Я. Шеві і його колегу Андерса Леверманна припустити, який вигляд матиме пустеля і її південні околиці в найближчі сто років. Для цього вчені створили 30 різних кліматичних моделей, які враховують зміну кругообігу течій в океані і вітрів в атмосфері над Африкою при подальшому підвищенні середньорічних температур.

Приблизно третина моделей показує, що Сахара буде отримувати на 40-300% більше опадів до 2100 року. При цьому підвищення опадів відбудеться майже миттєво - буквально за п'ять років або менше, після переходу кліматичної системи через певний температурний поріг.

У результаті таких змін територія Чаду, Нігеру, Мавританії, Малії, а також багатьох інших пустельних країн Африки покриється саванами або джунглями і буде отримувати стільки ж опадів, як і країни тропічної Африки.

Крім глобального потепління, зростання температури спровокує більш швидке випаровування вод Атлантики, яке посилить мусони і змусить їх переносити більше вологи в сторону континенту. Ця дія підвищить різницю в температурах між сушею і океаном і спровокує вітри рухатися швидше і переносити все більше води на сушу.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее

1
0