Спецможливості
Новини

З 1 липня в Україні посилять боротьбу зі схемами при сплаті ПДВ

19.05.2017
2222
З 1 липня в Україні посилять боротьбу зі схемами при сплаті ПДВ фото, ілюстрація
З 1 липня 2017 року набувають чинності податкові зміни, спрямовані на боротьбу зі схемами при сплаті ПДВ. Таким чином уряд має намір зберегти бюджету близько 12 млрд грн на рік

З 1 липня 2017 року набувають чинності податкові зміни, спрямовані на боротьбу зі схемами при сплаті ПДВ. Таким чином уряд має намір зберегти бюджету близько 12 млрд грн на рік, пише propozitsiya.com з посиланням на delo.uа.

За оцінками Мінфіну, Україна щомісяця втрачає щонайменше 1 млрд грн на схемах ухилення від сплати ПДВ. Тому уряд і ВРУ з року в рік говорять про необхідність боротися з "ухильниками", і навіть внесли зміни до законодавства, які повинні були "вбити" всі способи незаконного ухилення. Зокрема, впровадили систему електронного адміністрування ПДВ, а також зобов'язали реєструвати накладні в Єдиному реєстрі.

Але за словами експертів, після цих змін суттєво зросла частка махінацій зі сплатою імпортного ПДВ - так звані "імпортні скручування". Тому в кінці минулого року уряд і законодавці наважилися зробити черговий крок у боротьбі з ПДВ-махінаціями і запустити спеціальне програмне забезпечення - систему автоматичного блокування накладних ПДВ з ознаками фіктивності.

Ця система повноцінно запрацює з 1 липня 2017 року. Зараз вона працює в тестовому режимі.

При схемі під назвою "скручування" підприємство імпортує товар, сплачуючи на митниці 20% ПДВ, а після продає його без офіційного відображення операції, наприклад, за готівку. У підсумку, підприємець отримує не тільки кошти за проданий товар, а й документи на податковий кредит. Ці документи він може "передати" іншому підприємцю, нібито продаючи інші товари або послуги. Другий же учасник "схеми" може використовувати таким чином отриманий податковий кредит для мінімізації своїх зобов'язання по ПДВ.

Щоб боротися з "схемним" ПДВ, законодавці зобов'язали підприємців вказувати в накладних новий реквізит - код з класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) або з державного класифікатора продукції та послуг. На підставі кодів податківці зможуть відстежувати спроби підміни однієї товарної категорії на іншу.

Мінфін розробив, по-перше, критерії, згідно з якими система автоматично визначатиме деякі накладні як неризикові і безперешкодно їх реєструвати. По-друге, буде діяти механізм блокування фіктивних документів.

Критерії, за прогнозами Мінфіну, дозволять відсікти до 95-98% всіх платників ПДВ, безпроблемно реєструючи їх накладні.

Ключові слова: податки, НДМ

Інтерв'ю
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее

1
0