Спецможливості
Новини

Ринок добрив врятує конкуренція, - парламентарій

03.08.2017
1352
Ринок добрив врятує конкуренція, - парламентарій  фото, ілюстрація

Ситуація на ринку добрив в Україні складна. Це пов’язано як з наявними гравцями ринку, так і з правилами гри, заточеними під окремих із них. Йдеться, зокрема, про створення особливих умов, а отже, - монополізації. На сьогодні питання виробництва добрив в Україні уже набрало політичного забарвлення і вийшло на рівень політичного скандалу. Вихід із ситуації – відкрити ринок для іноземних виробників та інвесторів, і посилити конкуренцію, створивши рівні умови для всіх. Про це гворять як есперти у даному питанні, так і політики, повідомляє propozitsiya.com із посиланням на agropolit.com

«Ми повинні зняти мита на добрива європейського та американського походження, - вважає народний депутат Валентин Дідич. - Нам не потрібно щось вигадувати, адже Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі з ЄС та є членом СОТ. Ми просто виконуватимемо свої зобов’язання. Коли на ринку буде не один великий гравець, ціна на добрива впаде. Конкуренція швидко зробить свою справу. Я щиро сподіваюся, що внесені нашою робочою групою та аграрним комітетом пропозиції із вимогою навести на ринку лад, дадуть позитивний результат. Адже для нас важливо, щоб ринок був конкурентоспроможним, а правила гри на ньому – чесними».

Однак поки ситуацію із ринком хімічних добрив все ж не вирішено до кінця. Адже дані щодо монополізації ринку та змови окремих граців, представлені в АМКУ, стосуються 2014-2015 та частково 2016 років. За словами директора департаменту досліджень і розслідувань ринків агропромислового комплексу, фармацевтики та рітейлу Ігора Кустовського, Антимонопольний комітет не встигає вчасно реагувати на порушення на ринку. «Ми можемо розглядати ту чи іншу ситуацію, лише маючи офіційні документи. На жаль, ми не впливаємо на ситуацію в режимі реального часу», – розповів Кустовський і додав, що даних про  порушення у 2017 році на ринку міндобрив компаніями Фірташа сьогодні немає.  

Нагадаємо: Нещодавно аграрну галузь сколихнула новина – на ринку хімічних добрив виявлено ознаки монопольної змови. За офіційними даними Антимонопольного комітету України, порушниками ринку у 2014 та 2015 роках стали підприємства: «Азот», «Сєверодонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот», а також «НФ Трейдінг Україна» (торговий підрозділ Ostсhem). Про відповідне рішення АМКУ повідомив 31.03.2017 року у листі-відповіді №126-29/07-3513 на адресу аграрного комітету Ради.

Наразі АМКУ готує фінальний проект рішення, де будуть прописані штрафи для компанії Ostсhem і те, як далі складатиметься ситуація на цьому ринку.

Ключові слова: рынок удобрений, Ostchem

Інтерв'ю
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.

1
0