Спецможливості
Новини

Розширені євроквоти на українську агропродукцію можуть почати діяти з осені

12.06.2017
1268
Розширені євроквоти на українську агропродукцію можуть почати діяти з осені фото, ілюстрація
За даними Мінагропроду, додатковий експорт дозволить Україні отримати додатковий прибуток у розмірі $200 млн

У липні буде проведено саміт Україна-ЄС і, можливо, в його рамках буде прийнято остаточне рішення щодо квот на деяку українську агропродукцію. Якщо так, то вони, імовірно, почнуть діяти з осені. Такий прогноз зробила Дарія Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу агробізнесу, пише propozitsiya.com з посиланням на expres.ua.

За її словами, після погодження рішення Європарламенту з Єврокомісією можна буде сказати, протягом якого періоду українські виробники можуть постачати продукцію за розширеними квотами. Попередньо наші автономні торговельні преференції мали збільшити на 3 роки.

Нагадаємо, Європейський парламент проголосував за розширення безмитних квот для України. Однак не всі продукти потрапили до омріяного переліку. Крім того, євродепутати вимагають, щоб умовою збільшення торговельних преференцій стала "боротьба з корупцією".

Як відомо, після підписання угоди про зону вільної торгівлі на більшість продукції, яка постачається, скасували мито, на певну частину воно залишилося, а на 36 груп товарів запровадили квоти. Розширено квоти на постачання меду (на 3 тис. т/рік), виноградного соку (на 500 т), кукурудзи, кукурудзяного борошна та гранул (на 650 тис. т), ячмінної крупи та борошна (на 7,8 тис. т), вівса (на 4 тис. т), ячменю, ячмінного борошна та гранул (на 350 тис. т).

Діючі квоти за цими товарами на цей рік: на мед - 5,2 тис. т, на виноградний і яблучний соки - 12 тис. т, на кукурудзу - 450 тис. т, на висівки -- 18 тис. т, на цукрову кукурудзу - 1,5 тис. т, на ячмінь - 270 тис. т, на овес - 4 тис. т. Однак цьогорічні квоти на мед, крупи та борошно, виноградний і яблучний соки, цукор (20,07 тис. т при внутрішньому виробництві 2 млн т у поточному сезоні) і кукурудзу вичерпано в квітні. Квота на безмитні поставки пшениці (960 тис. т) за підсумками 1 кварталу використана на 86%.

Ще під час першого етапу перемовин Європа відмовилася від збільшення квот на курятину й цукор. Європарламент вилучив із переліку помідори, пшеницю і сечовину (сировина для добрив).

"Щодо пшениці, то квоти на 100 тис. т з огляду на наш мільйонний експорт - це не так вже й багато. А от щодо перероблених томатів, то це продукція з доданою вартістю, тому не внесення їх до переліку продукції, на яку розширено квоти, це негативна новина для України. Цьогорічну квоту 10 тис. т на безмитні поставки томатів до країн ЄС ми вичерпали ще в квітні. У Європі дуже сильні виробники, які традиційно постачають томати на європейський ринок - Італія та Іспанія", - зазначила Д. Гриценко.

За даними Мінагропроду, додатковий експорт дозволить Україні отримати додатковий прибуток у розмірі $200 млн.

Ключові слова: квоти, ЄС, УКАБ

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее

1
0