Спецможливості
Новини

Роботи на вертикальній фермі збільшили продуктивність у 4 рази

18.04.2017
1734
Роботи на вертикальній фермі збільшили продуктивність у 4 рази фото, ілюстрація
На закритих фермах можна вирощувати будь-які зернові. Однак з точки зору поживності найбільш ефективний ячмінь

Сьогодні активно розвиваються технології вирощування зернових на вертикальних фермах, де рослини розміщують на піддонах, а ті, в свою чергу, вибудовують на полицях одна над одною. Це значно економить простір, але як і раніше вимагає великих витрат людської праці.

Компанія FodderWorks знайшла спосіб значно скоротити участь людини в обслуговуванні закритих ферм, створивши повністю автоматичну систему виробництва кормів для худоби, пише propozitsiya.com з посиланням на ecotechnica.com.ua.

«На закритих фермах можна вирощувати будь-які зернові. Однак з точки зору поживності найбільш ефективний ячмінь. Крім того, ячмінь більше корисний для здоров'я як тварин, так і людини», - зазначає генеральний менеджер компанії Кайл Чітток.

Процес вирощування корму простий і ефективний. Зерна висипаються на піддони. Потім піддони поміщаються на полиці, де насіння автоматично висвітлюють світлодіодними лампами і оббризкують водою. До шостого дня піддони покриваються килимом з яскраво-зелених паростків. Отриману зелену масу, що не містить ні добрив, ні пестицидів, можна відразу згодовувати худобі.

Проблемою залишалося використання людей. Найбільша вертикальна ферма FodderWorks дає 5 т корму в день, але вимагає найму додаткового персоналу тільки для того, щоб виробляти корм. Тому в компанії виникла ідея автоматизації виробництва. Був створений робот, який пересувається між рядами полиць, знімає піддони, розміщує на них насіння і ставить назад на полиці. Через шість днів він повертається і відправляє піддони на конвеєр, в кінці якого зелений килимок вагою трохи більше 3 кг перевантажується в трактор.

За словами керівництва компанії, в середньому працівник може збирати близько 0,5 т кормів в день, а новий робот Fodderworks - 2 т, що збільшує продуктивність на 400%. При цьому він використовує на 98% менше води, ніж на це витрачається в звичайних умовах. Таким чином фермерським господарствам можна розширюватись, використовуючи при цьому меншу кількість води і землі.

Ціна робота залежить від його продуктивності. Так, вартість системи продуктивністю в 1 т/день становить $233 тис. Відповідно, витрати можна знизити, збільшивши потужність системи. Наприклад, тонна, вироблена на 12-тонному агрегаті буде коштувати $83 тис.

Компанія FodderWorks знайшла спосіб значно скоротити участь людини в обслуговуванні закритих ферм

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0